Po roce práce se tento zprvu odvážný sen stává realitou. Hala míčových sportů v Karlových Varech tak ve druhém listopadovém víkendu přivítá hráčky a hráče na mistrovství České republiky starších žáků (kategorie U15), jehož pořádání Český badmintonový svaz KaBaSu svěřil.

Karlovy Vary akci tohoto druhu a velikosti zažijí úplně poprvé. Přitom badminton – tento „malý“ a pro mnohé poněkud nenápadný sport -má v lázeňském městě dlouholetou a úspěšnou tradici. Bylo tak vlastně logické, když se vedení KaBaSu – Vítězslav Kokoř a Petra Josefíková – duše a srdce celého projektu – rozhodlo využít moderního zázemí haly u Realistic Arény.

„Naší snahou od začátku bylo zorganizovat mistrovství jako moderní a velkorysou akci. Myslíme si, že si to náš sport, všichni hráči i fanoušci zaslouží. Byť se jedná v tomto případě o hráče -náctileté, umí tato republiková špička podávat sportovní výkony na vysoké úrovni. A my jim k tomu chtěli poskytnout také perfektní servis,“ říká V. Kokoř a dodává: „Bez podpory a pomoci spousty lidí by se taková věc ovšem udělat nedala.“ „A samozřejmě bez financí. Jsme rádi, že se našli i sponzoři, kteří byli ochotni podpořit tuto celorepublikovou akci penězi,“ doplňuje P. Josefíková. „Akci podpořil i Karlovarský kraj a město Karlovy Vary. Musíme všem poděkovat.“

V sobotu a neděli 10. a 11. listopadu se tedy otevře hala míčových sportů u Realistic Arény pro mladé badmintonisty a všechny příznivce tohoto krásného, ale také fyzicky náročného sportu. Všichni se tak mohou přijít přesvědčit, jak vypadá tento pro mnohé „dovolenkový“ sport ve vrcholném provedení. „V posledních týdnech už jen rostlo pracovní vytížení a nervozita. Ale i těšení se na ten svátek. Doufám, že se naše přípravy projeví v bezchybném průběhu akce. Udělali jsme pro to maximum. A konečně maximum jsme pro úspěch udělali i na kurtech. Náš oddíl budou na MČR reprezentovat hned čtyři hráči, kteří zvládli těžkou kvalifikaci. Tak je, prosím, přijďte povzbudit. Do míčové haly – za opeřeným míčkem!“ říká na závěr Petra Josefíková, trenérka mládeže varského oddílu TJ Slovan Karlovy Vary.