Po zisku 97 medailí v období jarních soutěží bojují mariánskolázeňské moderní gymnastky tentokrát ve společných skladbách a dvojicích a trojicích.
Na dvou soutěžích dvojic a trojic v Mar. Lázních a v Plzni získaly závodnice GSK 2. ZŠ Mar. Lázně celkem 11 medailí. K. Kuglerová a A. Zhřívalová získaly na obou soutěžích stříbro. Jejich kamarádky S. Kandráčová a V. Koubová vybojovaly 2x bronz.. M. Hejretová a D. Košťálová v Mar. Lázních stanuly na druhé příčce a v Plzni spolu s R. Dvořákovou na 3.místě.

Trojice K. Lopatová, M. Rothová a A. Sedláčková v Mar. Lázních vybojovala bronzové medaile a v Plzni skončila na 4.místě.
Nejúspěšnější trojicí jsou A. Hladíková, T.Vopravilová a L. Zdrhová, které v Mar. Lázních skončily na 2. místě a v Plzni vyhrály. Ve stejné kategorii zůstaly bez medailí D. Hladíková, Košťálová a K. Míková – doma byly čtvrté, v Plzni obsadily páté místo. Dvojí stříbro vybojovaly také J. Rothová a L. Zenklová.
V Plzni se soutěžilo i v jednotlivkyních. Mistryně České republiky družstev ve III.VT K.Kuglerová skončila bez medaile na 4. místě, za ní na 5. místě R. Dvořáková, ale v této kategorii vybojovala 2. místo M. Hejretová.

Ve VT žen se dařilo J. Rothové, která skončila v nové kategorii čtvrtá, naopak po nezdaru hned na začátku sestavy skončila devátá L. Zenklová.
Všechny moderní gymnastky se teď soustředí na společné skladby. Mariánskolázeňský oddíl postavil letos pět družstev, tedy všechny vypsané kategorie. Autorkou většiny z nich je Olga Vodičková. Na soustředění v Nové Včelnici jí pomáhala Lucie Prášková a v nejstarší kategorii se úspěšně zapojila Františka Štěpánková.

Jednu soutěž už mají děvčata za sebou a ještě je čekají tři pohárové soutěže – mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje a možná i mistrovství ČR.

(olvo)