VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Eliška Kuncová doběhla na dlouhé trati desátá

Mariánské Lázně - Stavitel tratí si s přípravou závodu opravdu pohrál

24.4.2008
SDÍLEJ:

Mariánskolázeňský junior Tomáš Kamaryt přibíhá do cíle téměř dvacetikilometrového závodu v orientačním běhu.Foto: Foto: Josef Milota

Mistrovství České republiky a Veteraniáda na dlouhé trati byly první letošní významnou orientační akcí, jež se za pořadatelství oddílu Žabovřesky Brno konaly u Jedovnice v lese sousedícím na východě s CHKO Moravský kras.

Na závod se ze všech koutů vlasti sjelo asi tisíc běžců včetně několika hostů z Rakouska. V rámci dlouhé trati se běžel i žebříček brněnské oblasti.
Stavitel tratí si s přípravou závodu opravdu pohrál. Ideální postupy se kolikrát daly určit až dlouho po doběhu v klidu při zevrubném zkoumání mapy a počítání vrstevnic.

Chebský region zastupovalo na mistrovství sedm členů Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK a jeden veterán z Aše. Na stupně vítězů se sice nikdo neprobojoval, přesto někteří z nich nedopadli v početné konkurenci úplně špatně.

Pěknou desátou příčku obsadila Eliška Kuncová v kategorii juniorek D 20 (14,3 km). Za zamyšlení v jejím případě stojí, že nejvíce ztrátových minut z celkových zhruba dvaceti, jež jí chyběly na vítězku, nasbírala na kratších postupech.
Představy Jana Sklenáře o dobrém umístění v kategorii H 60 (9,2 km) vzaly za své hned v úvodu, kdy lázeňský zkušený borec špatně identifikoval místo začátku orientace. Na to se muselo běžet ještě dvě stě metrů po fáborkách. Po sedmiminutové chybě na nejdelším postupu a čtyřminutovém záseku na sedmé kontrole dokonal dílo zkázy osmiminutovým blouděním na předposlední kontrole. Patnáctá příčka a 25 minut rozdílu oproti vítězi byla pro častého veteránského medailistu propadákem. Malou útěchou mu možná mohlo být, že tuto kategorii vyhrál jeho bratr Antonín závodící za moravský oddíl ze Šternberka.

V téže kategorii se o něco lépe vedlo Janu Fišákovi, který doběhl na devátém místě. Kromě asi čtyřminutového manka na nejdelším úseku, jež ale vyplývá z lepší běžecké kondice soupeřů, si nebylo možno nevšimnout jeho sedmi někde až dvouminutových ztrát na středně dlouhých a kratších úsecích.

V nedávné minulosti třikrát medailový Josef Milota si pátým místem v kategorii H 50 (10,9 km) zopakoval loňský výsledek. O hodnotnější příčku se připravil nejen asi minutovým kufrováním na předsběrné kontrole ale také o něco horší volbou postupů na několika delších úsecích. Od prvního místa ho dělilo asi pět minut.

Na 21 km dlouhé trati juniorů v kategorii H 20 startovali Petr Kunc a Tomáš Kamaryt. U prvně jmenovaného doznívalo virové onemocnění, a tak si šel proběhnout jen část první poloviny tratě a coby řidič vozu raději odpočíval před šestihodinovou jízdou domů. Ani Kamaryt nebyl zcela fit. Před měsícem utrpěl výron kotníku a moc toho od té doby nenatrénoval. Trať dokončil spíše v tréninkovém tempu na patnáctém místě.
Závod skončil velmi rychle pro Radmilu Miturovou v kategorii D 40. Za první kontrolu špatně šlápla a už se nerozeběhla. Třináctý byl Václav Chotětický z Aše v kategorii H 55 (10,1 km). Nedopustil se závažnějších orientačních chyb a jeho časový odstup za nejlepšími vyplýval pouze z menší fyzické kondice.

(Josef Milota)

Místo události:
24.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení