Jako první se do bojů zapojil junior Vojtěch Levora, který se minulou sobotu v Praze zúčastnil turnajeŘepského poháru v kategorii U19.

„Po dvou výhrách v základní skupině se Vojta probojoval do vyřazovací části hlavní soutěže, kde se mu podařilo ještě projít přes žebříčkově silnějšího soupeře z Havířova do první šestnáctky výhrou 3:1,“ vrací se k představení chebského mladíka předseda klubu Jan Žák.

VÍT ŠPALEK (vpravo), stolní tenista TTC KARLOVARSKO, hájil barvy české reprezentace na turnaji ve Francii.
Stolní tenista TTC KARLOVARSKO Vít Špalek reprezentoval ve Francii

V souboji o první osmičku však Levora nestačil na pozdějšího vítěze celého turnaje Štěpána Brhela z Havlíčkova Brodu a turnaj zakončil celkovým umístěním na 9. až 16. místě. Bodový zisk z pražského klání juniora TTC posunul v žebříčku U19 České republiky na 21. příčku.

„Vojta tak stále jako jediný hráč této kategorie z Karlovarského kraje dlouhodobě drží umístění v A divizi, kdy patří mezi nejlepších 48 hráčů,“ chválí si úspěšnost Levory Žák.

Pomyslnou štafetu přezvali od Levory hráči kategorie U13 Daniel Naske, Ondřej Andresík a Jiří Honzejk, kteří se představili na Velké ceně Vlašimi.

Zatímco dva prvně jmenovaní se utkali se silnými soupeři divize A, Honzejk se představil v divizi B. „Na postup mezi nejlepších čtyřiadvacet hráčů Danovi a Ondrovi síly nestačily, oba se tak ve vyřazovací části soutěže zapojili do bojů o 25. – 48. místo,“ říká k úvodním vystoupením chebských mladíků Žák.

„Zatímco Dana v nich volný los posunul rovnou do první šestnáctky, Ondra si musel postup odpracovat výhrou 3:0. V boji o postup do osmičky bohužel klukům los přiřadil vzájemný duel, ze kterého se posunul soutěží dále Dan a po zdolání dalšího soupeře došel do semifinále, kde podlehl nasazené jedničce této části soutěže. V konečném pořadí se tak Dan umístil na 27. – 28. pozici a Ondra na 33. – 40.,“ přidává k hodnocení víkendových bojů šéf TTC.

Chebský klub pak netrpělivě vyhlížel po víkendových turnajích aktualizaci mládežnických žebříčků České republiky.

„Dan je na 37. místě a Ondra na 43. příčce, stali se tak aktuálně nejlépe umístěnými hráči Karlovarského kraje U13 v Česku,“ pochvaluje si další velký počin chebského mládí Žák.

Na turnaji si vedl výborně i Jiří Honzejk, který svou nekompromisní hrou v základní skupině všechny soupeře, včetně nasazené trojky B turnaje, porazil bez ztráty setu 3:0. Jako lídra základní skupiny posunul los hráče TTC ve vyřazovací části mezi nejlepší šestnáctku.

„V boji o postup do nejlepší osmičky bohužel Jirka prohrál nejtěsnějším poměrem 2:3, 10:12 v pátém setu, čímž zakončil turnaj celkovým umístěním na deváté až šestnácté pozici,“ přidává hodnocení posledního zástupce chebského klubu Žák.

V aktuálním žebříčku mládeže se následně po víkendovém bodovém zisku posunul Jiří Honzejk o fantastických dvaačtyřicet míst a celkově je 80. hráčem U13v České republice.

„Hráčům patří velké poděkování za reprezentaci klubu a Karlovarského kraje, blahopřání k výsledkům a velké poděkování si zaslouží také trenéři a rodiče za přípravu a zajištění účasti na sportovních akcích mladých sportovců v této složité době,“ dodal závěrem Jan Žák. (