Emil Minář (na snímku s Filipem Škorpíkem) v kategorii ROK byl druhý v měřeném tréninku, ale obě bodované jízdy vyhrál, a odvezl si plný počet 50 bodů. V průběžném pořadí MČR je v polovině šampionátu na 1. místě s náskokem 17 bodů před druhou Lucií Makarenkovou a 43 bodů před třetím Matějem Parmou.

Filípek Škorpík, který reprezentuje EMHO racing v nejmenší třídě EASY 50, měl problém s rychlostí v měřeném tréninku. Zhoršil si svůj čas oproti předchozím tréninkům téměř o 3 vteřiny. V konkurenci 18 jezdců dosáhl 8 pozici na startovním roštu. V neděli vše bylo, jak má být. Filípek excelentně odstartoval a bojoval v tříčlenné skupince o první pozici. Nakonec byl v cíli o 0,2 sekundy druhý za Jonášem Tlachačem, lídrem MČR . V druhé bodované jízdě už Filípek nedal nikomu šanci, z osmého místa se rychle probil do čela a rychle si vybudoval náskok. V cíli pak byl o 4 vteřiny před druhým Jonášem Tlachačem a tím rozhodl o svém vítězství za závodní víkend. V průběžném pořadí MČR postoupil na 3. místo se ztrátou 2 body na druhého Petra Cempra a 49 bodů na Jonáše Tlachače.

Posledním závodem před prázdninami je série KartingCup, která se koná o tomto víkendu 26. až 27. června na chebské trati Kartarena Ypsilonka. KartingCup se jede prakticky ve všech motokárových třídách, od nejmladších 5-6 letých na malých motokárách až po padesátníky v těžkých čtyřtaktních strojích. Závodů KartingCupu se účastní okolo 150 jezdců v mnoha kategoriích, od méně zkušených jezdců na téměř historických strojích, až po ostřílené jezdce z MČR a ME na moderních motokárách s řazením. Přijďte si vychutnat zážitek z rychlosti, těsných přejížděcích manévrů, ale také bitev o každé místo, kde není nouze také o vyražení jezdce z trati. Chebská trať je v České republice jedinečná, protože je navržená a postavená speciálně pro motokáry. Na rozdíl od ostatních motoristických disciplín, je vidět celá trať, a tak můžete neustále sledovat svého favorita, jak si vede v závodě. Zveme všechny motoristické fanoušky na zajímavé závody motokár na chebskou trať Kartarena Ypsilonka. Bodované jízdy Mistrovství České republiky se jedou v sobotu odpoledne a v neděli od 10 do 16 hod. Emil Minář