Moderní gymnastky se v současné době opět připravují na jarní sezónu, to znamená že nacvičují nebo procvičují příslušné sestavy jednotlivkyň.
V přípravě mají trenérky Olga Vodičková, Lucie Prášková a Blanka Šafářová celkem třiačtyřicet děvčat, které se chystají na soutěže ZPMG a výkonnostní MG.

Chtěli bychom se ale ještě ohlédnout na konec podzimní sezóny, kdy čtyři skladby bojovaly ve finále Českého poháru o posty nejvyšší. Ve hře o medaile byly dvě skladby. Výborně se vyrovnaly se svými soupeřkami naše nejmladší narozené v roce 2001 až 2002. Barbora Bílková, Markéta Butorová, N. Henzlová, Eva Koubová, Sára Plzáková, Lenka Sadílková a Carolina Sléhová obsadily v posledním závodě v Praze třinácté místo v silné konkurenci i s mezinárodní účastí. Vzhledem k předchozím kolům však vybojovaly ve finále velice pěkné šesté místo.

Jejich ne příliš starší kamarádky soutěžily se švihadlovou skladbou. Na posledním závodě skončila Linda Čechová, Kateřina Drábová, Simona Kandráčová, Barbora Kubová a Sabina Šafářová na jedenáctém místě.

Celkově ve finále skončily deváté.

Velký úkol před sebou měla skladba s pěti obručemi, kterou cvičily Ráchel Dvořáková, Martina Hejretová, Kateřina Kuglerová, Denisa Navrátilová a Markéta Rothová. Bohužel obrovský pád obruče mimo plochu znamenal v soutěži páté místo a ve finále hořkou „bramborovou“ medaili, tedy čtvrté místo.

Závodnice nejstarší kategorie Anežka Hladíková, Dagmar Hladíková, Tereza Košťálová, Karolína Míková, Jana Rothová, Taťána Vopravilová a Lucie Zdrhová sice skončily se svou skladbou pro čtyři obruče a dva míče na čtvrtém místě, ale celkově si ve finále zajistily pěkné třetí místo. Před nimi skončily VS Praha a TJ Meteor České Budějovice.

OLGA VODIČKOVÁ