Moderní gymnastky sbíraly medaile na závodech v Praze i Karlových Varech

Mariánské Lázně – Ve VT žen obsadila druhé místo Františka Štěpánková

10.10.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv KD

Letní soutěže završily moderní gymnastky z GSK 2. ZŠ Mariánské Lázně opět několika medailovými úspěchy. Závodnice ZPMG soutěžily v Praze a v Karlových Varech. V Praze byl velice těžký závod, přesto několik medailí „zacinkalo“.

V 0. kat. vyhrála Dominika Šafářová, 5. skončila L. Dubjaková, 6. K. Šafářová a 11. B. Rothová.
V I. kat. (2002) získala stříbro Sára Plzáková, o rok starší kamarádky skončily 4. E. Koubová, 6. L. Sadílková a 7. K. Svátová.
Ve II.kat. získala bronz Sabina Šafářová, 9. skončila V. Koubová a 14. B.Kubová.
Ve III. kat. (1998) opět bronz pro Adélu Zhřívalovou a v ročnících 1997 5. M. Rothová.

V Karlových Varech si děvčata spravila chuť, protože téměř všechna skončila „na bedně“.

0.kat.
1. K. Šafářová, 2. K. Křemenová, 3. T. Laušmanová.

I.kat. (2002)
1. N. Henzlová, 2. S. Plzáková, 3. B. Bílková, 4. C. Sléhová a 5. M. Butorová.

I. kat. (2001)
1. E.Koubová, 2. L.Čechová, 3. L. Sadílková a 4. K. Svátová.

Ve II. kat. zvítězila S. Šafářová a ve III. A. Zhřívalová.

Závodnice výkonnostní gymnastiky se také nejprve vypravily do Prahy, ale zůstaly za medailovými úspěchy jen o krůček.
Ve III. VT byla S. Kandráčová šestá, ve II. VT M. Hejretová pátá, v I. VT čtvrtá D. Hladíková, pátá K. Míková a šestá T. Košťálová a ve VT žen dosáhla L. Zdrhová na čtvrté místo a sedmopu pozici obsadila A. Hladíková.

Chuť si pak některé spravily doma při Poháru ZŠ Úšovice. Ve III.VT S. Kandráčová skončila čtvrtá..
Ve II.VT zvítězila Martina Hejretová a třetí místo obsadila Ráchel Dvořáková.
V I.VT vybojovala stříbro Dagmar Hladíková a bronz Tereza Košťálová.

Ve VT žen obsadila druhé místo Františka Štěpánková, šestá příčka pak zbyla na A. Hladíkovou. Hned za ní skončila L .Zdrhová. V Lázeňském poháru – soutěži družstev se družstvo ve složení Kandráčová, Hejretová, D. Hladíková a Štěpánková umístilo o pouhé 0,3 b. na druhé příčce za SK MG Břeclav.
O prázdninách se jako každoročně konalo letní gymnastické soustředění v Nové Včelnici a zde se gymnastky připravovaly na soutěže dvojic a trojic a hlavně na společné skladby.