„Jsem ráda, že jsem tady. Možná bylo až nad moje očekávání, jak dobře jsem se cítila, a jsem ráda, že jsme vyhrály. Řekly jsme si, že se musíme v těchto zápasech zaměřit hlavně na obranu, což nám hlavně v prvním poločase moc nešlo. Myslím, že je to i tím, že je v týmu hodně nových hráček a nejsme na sebe tolik zvyklé. Ve druhém poločase jsme ale zlepšily agresivitu a myslím, že už to bylo lepší. I další zápasy ale budou boj. Musíme se opět soustředit na obranu. S Polskem to bude úplně jiný zápas, mají více střelkyň z dálky, Švýcarky hrály spíše jedna na jednu,“ řekla po utkání Helena Ryšánková, spojka české reprezentace.

K hodnocení se připojil i trenér seniorské reprezentace Jan Bašný. „Druhý poločas byl podle našich představ. Podařilo se nám zapojit do hry všechny hráčky, především ty mladé, které budou od zítřka hrát turnaj juniorek. První poločas nebyl dobrý, a to především proto, že naše obranná hra nebyla dobrá. Dostali jsme osmnáct gólů a to prostě nejde. Hlavně i proto, že jsme se chtěli soustředit na naši obrannou hru. S tím určitě nejsem spokojen. Ve druhé půli se to zlepšilo. V klidu se na to podíváme, rozebereme si chyby v obraně a doufám, že zítra bude náš výkon lepší ne třicet, ale šedesát minut.“

Česká republiky – Švýcarsko 35:30 (15:18).

Sestava a branky České republiky: Řezáčová, Kudláčková, Novotná – Smetková 2, Ryšánková 4, Konečná 3, Mika 2, Polášková 6, Kordovská 4, Andrýsková 1, Mikulášková, Desortová, Šustková 2, Stříšková 2, Franková J. 1, Dvořáková 1, Franková A. 1, Jeřábková 6, Malá. Diváci: 850.

Ilustrační foto.
České házenkářky rozstřílely Polsko