Na Dianu a Hameliku se běželo třikrát jinak

Karlovy Vary, Mariánské Lázně – První závod třetího ročníku seriálu běhů do vrchu Rozhledny v pohybu se uskutečnil v Karlových Varech.

30.5.2017

Ilustrační fotoFoto: shutterstock.com

Závodu Diana třikrát jinak se zúčastnilo celkem 27 běžců. Hlavní závod dospělých běželo 13 běžců, dětské závody 14 běžeckých nadějí.
Nejrychlejšími dětmi ve svých kategoriích byli Irena Luprichová (Triatlet K. Vary), Hugo Macháček (Triatlet K. Vary), Laura Sajnerová (Škoda Plzeň), Martin Čepek (Dukla Praha) a Adéla Bönischová (Triatlet K. Vary). Pódium v závodě mužů obsadili první Radek Krummer (Triatlet K. Vary), druhý Robert Čepek (Olymp Praha) a třetí David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu). Nejrychlejšími ženami se staly první Romana Lubinová (LK Slovan K. Vary), druhá Petra Šuková (Mar. Lázně) a třetí Iveta Bačinová. Vítězi jednotlivých kategorií byli Radek Krummer, Robert Čepek, Petra Šuková a Romana Lubinová. Všichni účastníci si pochvalovali náročný, ale zároveň krásný závod. Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval druhým závodem Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Na start se postavilo 25 závodníků, 16 v hlavním závodě a 9 dětí.

V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh „Panoramky“) – 310 m (výběh sjezdovky „Slalomáku“) – 100 schodů rozhledny Hamelika.  Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Irena Luprichová (Triatlet K. Vary), Tomáš Krátký (Sokol Plzeň-Petřín), Laura Sajnerová (Škoda Plzeň), Albert Plevný (Union Cheb) a Jakub Mařík (Závišín). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu). Druhý Martin Kočandrle (ročník narození 2002) ze Sport Clubu Plzeň a třetí Robert Čepek (Olymp Praha). Nejrychlejšími ženami byla první Barbora Šturmová (Forrest Gump Team), druhá Petra Šuková (Mariánské Lázně) a třetí Marie Kušnírová. Vítězi jednotlivých kategorií byli David Lukáš, Robert Čepek a Barbora Šturmová.

Autor: Jan Čech

30.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ navštěvují převážně rusky mluvící a němečtí hosté, to chce město nyní změnit a přilákat českou klientelu.

Budou mít nového průvodce

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Letošní výlov františkolázeňského rybníka Ameriky má být o mnoho lepší, než to bývalo v předchozích letech. Jaké novinky jsou připravené? A kdy se vlastně výlov koná?

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.