Celou akci má na svědomí o.s. KOTEC, o.s. ZEUS a Petr Makovec se svým support týmem.

Už od časného rána bylo ve skateparku velmi rušno. Organizátory v parku brzy začali střídat skaters lokální i ty přespolní. I když předpověď počasí závodu vůbec nepřála, nakonec dorazilo ze všech koutů republiky celkem 33 jezdců, přičemž dva jezdci přijeli dokonce ze sousedního Plavna (Německo). A dobře udělali, po celý den svítilo slunce a všichni si tak užívali nádherné babí léto. Občerstvení i pití bylo zajištěno a i díky tomu panovala skvělá nálada.

Kolem 14. hodiny se mikrofonu ujal speaker Vandy a závod začal. Jezdci se rozdělili do dvou heatů a každý jel celkem dvě kvalifikační jízdy po jedné minutě. Dvacet nejlepších riderů pak postupovalo do semifinále zde se jelo systémem Street league jam. Komu nebylo jasné podle soupisky jezdců, že ten den budou padat vraždy, tomu to došlo právě už během kvalifikace. V semi byly čtyři skupiny po pěti jezdcích a k vidění byly ukrutné triky. Po skončení semi se jel bowl. Zvítězil Martin Jurášek z Havířova, na druhém a třetím místě skončili dva lokálové Honza Kopecký z Varů a Lukáš Mazour z Chebu. Bazénová soustava je jednoznačně dominantou celého skateparku, takže všem milovníkům poletů vřele doporučujeme Fr. Lázně návštívit.

Finále se pak jelo na dva heaty po šesti lidech. Nejvíc zadiktoval Tomáš Stejskal, Arnošt Ceral, Jirka Hronek, Marek Štefan a Martin Pek. Skvělý triky ale jeli i Jurda, Jakub Jiruška nebo třeba Ota Fiala. Konkurence byla ale tak obrovská, že to na umístění nestačilo. Po finálku se jel ještě bestrick. Za každou odjetou věc bylo rider vždy hned na place odměněn kilkem, při vyhlašování výsledků se potom stanovil bestrick celého závodu. Ten vyhrál Tomáš Weiman se switch laser double flipem. „Pro mě osobně byl bestrick 360-flip Marka Štefana, který ho vrátil z největšího bangu v parku až na zem. Všichni ale zajeli neskutečně dobře a proto těžko posuzovat. Porotě, která musela všechny rozsoudit, nebylo opravdu co závidět,“ uvedl po závodě Petr Makovec, jeden z pořadatelů.

Závod skončil kolem dvacáté hodiny večer a faktu, že si všichni akci opravdu užili, částečně asi přispělo i pět sudů piva, které se za dobu akce vypily. Napřesrok se všichni těší na druhý ročník i na hojnou účast.

(med)