„Konkurence byla opravdu vynikající a nám se dařilo skvěle,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců lázeňský trenér Martin Schuster.

Jediné první místo vybojoval mladší žák Jakub Markuzzi ve váze do 60 kg, stříbrné příčky obsadili Eliška Vlková (ml. žákyně do 36 kg), Ondřej Panc (ml. žáci do 42 kg), Alex Klier (st. žáci do 46 kg) a Nikola Tomanová (st. žákyně do 48 kg), sedmý skončil Josef Beneš (ml. žáci do 34 kg). Ostatní Ondřej Schuster, Vasilii Kulik a Marsel Aidarkeev neprošli vyřazovací částí.

Judisté Mariánských Lázní

Sportování ale nebyl zdaleka konec. Na turnaj navazoval tréninkový kemp určený pro vybrané žactvo a dorost. Této akce se účastnila stovka judistů z Karlovarského, Plzeňského, Středočeského a Jihočeského kraje a Prahy pod vedením Jakuba Dědečka, což je trenér Judoclubu Plzeň, odpovědný za regionální výběr žactva. V sobotu odpoledne byl trénink zaměřen na techniky boje na zemi, v neděli pak následoval dvouhodinový trénink boje v postoji.

„Celý kemp byl zvláště fyzicky velmi náročný, ale všem sedmi našim borcům se akce líbila a makali na sto procent,“ dodal trenér Schuster.