Populární Valdštejnova desítka, která se poběží 22. srpna v Chebu, pomalu plní startovní pole. Mezi těmi, kdo se vydají na trať, nebudou chybět mladí fotbalisté Hvězdy Cheb a také Baníku Ostrava, kteří budou ve městě zrovna pobývat v rámci utužování modro-bílého přátelství mezi oběma kluby, které trvá již 40 let.

„V termínu od 20. do 22. srpna budeme hostit druhý ročník „Víkendu s Baníkem“ pro hráče U11. Ten zahrnuje turnaj Hvězda cup a naplánován je pro mladé baníkovce také víkendový program, kde poznají naše město Cheb. V neděli si potom společně s našimi hráči zaběhnou závod Valdštejnova desítka 2021,“ prozrazuje sekretář FK Hvězda Cheb Vítězslav Janda.

S kým se mladé fotbalové naděje mezi běžci potkají? Poprvé do Chebu dorazí autorka projektu „Jeden měsíc běžce“ Veronika Preti, která kromě svého blogu aktivně koučuje i v celorepublikovém projektu Mattoni FreeRun. Premiéru na Valdštejnově desítce si střihne i Marek Jiskra, který díky běhu zhubl 65 kilogramů a svůj příběh sděluje ostatním. Mezi prvními přihlášenými je i starosta města Antonín Jalovec.