Půlmaraton organizuje tým Napoli Running a spadá pod závody RunCzech. Je to jeden z nejvyhledávanějších závodů v Itálii a pyšní se bronzovou známkou kvality od World Athletics. Letošní ročník se protáhne do několika únorových dní, odstartuje již 7. února a běžci budou mít šanci se zúčastnit až do původního termínu události, tj. 28. února 2021.

Ve spolupráci s politickými a sportovními institucemi a vzhledem k obtížné situaci, kterou všichni už rok zažíváme kvůli pandemii covid 19, se Neapol otevře po celém světě. Svůj závod totiž můžete běžet třeba na Moravě, v Central Parku v New Yorku, v Austrálii nebo třeba u sebe na zahradě či na běžeckém pásu.

VZDÁLENOSTI

Kromě toho, že závodu se mohou běžci účastnit kdekoli, může ho běžet i kdokoli. Na výběr je ze tří vzdáleností – půlmaraton, štafeta Twingo a Family Run & Friends 5 km. Tyto vzdálenosti navíc mohou být zaběhnuty během více tréninků. Každý si tak může svou výzvu přizpůsobit.

Ti zdatnější zaběhnou 21,097 kilometru najednou, a ještě se budou snažit o dobrý čas, začátečníci naopak mohou vzdálenost rozdělit podle svých schopností a na čas vůbec nehledět. Medaili si totiž zaslouží každý, kdo obuje běžecké boty a vyrazí.

Svůj běh si běžci změří ve své oblíbené aplikaci (adidas Running, Strava, Garmin…) a nahrají ho do závodu Napoli City Half Marathon na platformě Realbuzz.

REGISTRACE

Jakmile se digitální platforma spustí, mohou se běžci kromě samotné registrace těšit na virtuální expo a informace o Neapoli. Stejně jako tomu bylo v prosinci na Sorrento Positano Digital Running Festival, dostanou všichni účastníci medaili a k zakoupení bude i oficiální tričko závodu.