V neděli je na závodišti ve Dvorech sedm dostihů, z toho dvě steeplechase. Hlavní pořadatel Ivan Janotka favorizuje v hlavním závodě dne, Velké ceně města Karlovy Vary – Memoriálu Josefa Dolejšího, jednoho koně.

„Vsadil bych si na Tullamora s žokejem Janáčkem,“ přiznává karlovarský dostihový odborník.

Můžete trochu přiblížit hlavní dostih nedělního odpoledne?
Velká cena města se běhá již řadu let. Posledních patnáct let se tento dostih běhá jako Memoriál Pepíčka Dolejšího, který 12. července zamřel při závodech v Mnichově.

Které koně patří mezi favority?
Určitě je to americký odchovanec Tullamore, který v loňském roce vydělal 4.200 000,- korun, což je úctyhodná částka. V letošním roce se mu příliš nedaří. Další, kdo by mohl promluvit do výsledkové listiny, je Teassio s žokejem Srncem. Velice zajímavý kůň je Torlus, kterého pojede anglický žokej Hind. Torlus tento dostih vyhrál čtyřikrát za sebou v řadě, ale letos nemáformu z minulých let.

Celkem je na programu sedm dostihů. Který z dalších závodů bude zajímavý pro diváky?
Zajímavá určitě bude Cena společnosti Karel Holoubek na 2400 metrů, která bude podle startovního pole hodně vyrovnaná. Jasného favorita v ní nevidím. Pro dvouleté koně je vypsána Cena společnosti Sokolovská uhelná, a. s., na 1400 metrů. Je to hodně dlouhé, protože doposavad se běhaly distance 1000 nebo 1200 metrů.

Na programu jsou i dvě steeplechase…
Hodně zajímavá bude Cena společnosti Kalibra na 4200 metrů. Nebude moc startujících. Celkem je přihlášených sedm koní. Bude to nesmírně vyrovnané.