Skvělé, nádherné, vynikající – jen to se dá říci o většině výkonů chebských atletů na mistrovství České republiky v hale. Chebský Union nemá k přípravě ty možnosti, které má většina těch, se kterými bojovali na mistrovství chebské atletky a atleti. V zimě chybí alespoň 50 m tunel, v létě normální atletický stadion. Jenom hrdinové v zimě trénují pět dnů v týdnu venku pod širým nebem – pod sebou sníh (který nestačí trenéři odhrabovat), nad sebou sněhové vločky a kolem sebe tmu (protože se musí trénovat pozdě odpoledne) a hlavně hodně stupňů pod nulou.

Nikola Jelenová měla loni na mistrovstvích smůlu. V hale na 400m doběhla pátá a venku na dráze čtvrtá. Nyní od září studuje na sportovním gymnáziu v Praze a má tak šanci trénovat v teple strahovské haly. A vyplatilo se to! Nikola po hladce vyhraném rozběhu (1:00.98) do nedělního finále nastupovala s jasným cílem – zisk medaile. Závod mohla rozběhnout o něco rychleji, čímž mohla zamezit drobným problémům při seběhu do první dráhy (kontakty se soupeřkami), ale ve druhém dvousetmetrovém okruhu už mohla myslet na zisk medaile. Po boji se svými soupeřkami získala skvělý bronz (59.89 sek.) a po dvou letech opět přivezla do Chebu velkou atletickou medaili.

Skvělým zážitkem byl i běh Petra Tiraly na stejné trati. V sobotním rozběhu si osobním rekordem (52.95) zajistil ve velmi dramatickém doběhu druhé místo – vítěz Jonáš z Počerad ho nesportovně „zahnal“ v cíli až do páté dráhy a málem to odnesl diskvalifikací.
Ve finále se Petr rval, jak jsme ho snad ještě neviděli. Jeho závěrečný finiš ho vynesl na čtvrté místo a další odměnou mu bylo opět vylepšení jeho nejlepšího času na 52.05!

Na mistrovství, když chcete uspět, musíte bojovat na hranici svého osobního maxima. To věděla Míša Hadašová, když nastupovala k závodu na čtyři sta metrů s dvanáctým nejlepším časem v ČR mezi dorostenkami (1:01.90). Výborně svůj závod rozběhla a při seběhu předvedla něco, co si dovolí jenom mazáci této disciplíny – prudkým zrychlením překvapit soupeřky kolem sebe a zařadit se na druhé místo, kde taky doběhla, ale v celkovém sedmém nejlepším čase (první nepostupové místo do finále (!) a ve zlepšeném „osobáku“ cca o sekundu (1:00.98).

Dalším výborným výkonem a prakticky se stejným koncem bylo 800m juniora Davida Polocha. David trénuje krátkou dobu, ale se svou tréninkovou morálkou a až „buldočím“ způsobem běhu se málem prosadil až do finále mezi šest nejlepších. Celkově David skončil sedmý, rovněž v osobním rekordu 2:02.97 minuty.

Stejné místo na stejné trati obsadil dorostenec Jirka Gregor, do kterého chebští trenéři skládali naděje na dalšího finalistu. Jirka však zklamal na celé čáře! Místo, aby v rozběhu běžel rameno na rameno, jak mu radil před závodem jeho otec, který do Chebu medaile z mistrovství vozil a patřil vždy k velkým bojovníkům, Jirka se naprosto nesmyslně několikrát ohlédl dozadu, místo toho, aby se hnal za běžci, kteří byli před ním. Jeho čas je špatný (2:05.77) a v této souvislosti musíme opět pochválit třetího z trojice běžců na 800m – Jana Toncara, který mezi juniory byl bez šance na postup, ale do běhu dal všechny své síly a odměnou je mu osobní rekord (2:05.61!). Tak se bojuje na mistrovství České republiky!

Poslední ze sedmičlenného pole startujících chebského Unionu byla Magda Nováková, která jako juniorka 60m překážek běžela 10.14 a za svým osobním rekordem zaostala o pouhých 0.02 sek.
Trenéři chebského Unionu Učík, Novák a Přibáň byli už v pondělí v podvečer opět na hřišti na Skalce se svými svěřenci a jelo se nanovo. Tak je to v atletice, ale i v životě – po parádě zase začínají všední dny plné pořádné makačky.