O víkendu jste se představili na velmi zajímavém a kvalitním mezinárodním turnaji, který se odehrál ve Francii, jak jste se na nohejbalový svátek připravovali?

Jednalo se o první podnik mezinárodního turnaje v nohejbalu, který svou účastí byl jakýmsi neoficiálním mistrovstvím Evropy, neboť tento rok se zrušilo kvůli pandemické situaci plánované mistrovství světa. Připravovali jsme se v Nymburku, kde jsme se v sestavě sehrávali na mezinárodní pravidla. Jednalo se o pětici hráčů, kteří byli v sestavě při vítězném tažení na posledním mistrovství světa.

10. ročník nohejbalového kempu pro děti pořádal po pět dní ve svém areálu v Doubí SK Liapor Witte Karlovy Vary.
FOTO: Dřina, soutěže a skvělá atmosféra, to byl nohejbalový dětský kemp Liaporu

Turnaj se hrál na náměstí v Saint Raphaël za dohledu fanoušků, což pro vás byl určitě nezapomenutelný zážitek?

Určitě to bylo něco neobvyklého. Saint Raphaël je přímořské město mezi Nice a Saint Tropez na Azurovém pobřeží, které je turisticky frekventované. Na náměstí bylo mnoho fanoušků, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Organizátoři vymysleli skvělý divácky koncept, který bavil i nás hráče.

Vy jste si se svými kolegy z reprezentačního výběru připsal na konto zlaté medaile, můžete přiblížit, jak vypadala vaše utkání?

Hrálo se ve dvou čtyřčlenných skupinách. Naši skupinu jsme vyhráli a ve čtvrtfinále jsme narazili na divokou kartu, hrající domácí tým ze Saint Raphaëlu, který jsme dokázali 2:0 porazit. Následně jsme sehráli vyrovnaný semifinálový zápas se švýcarským národním týmem, který jsme přetlačili až v koncovce setu. Ve finále jsme narazili na tým složený z reprezentantů Francie se skvělým smečařem Mercierem, ale náš tým byl tak rozjetý, že jsme celkem v pohodě vyhráli 2:0.

Dvě zlata a jeden bronz vybojovali nohejbalisté na mezinárodním turnaji ve Francii. Kategorie mužů brala první místo, k tomu pak přidaly ženy ve své kategorii zlato a bronz.Dvě zlata a jeden bronz vybojovali nohejbalisté na mezinárodním turnaji ve Francii. Kategorie mužů brala první místo, k tomu pak přidaly ženy ve své kategorii zlato a bronz.Zdroj: Český nohejbal

Určitě jste si zpříjemnili turnajové boje, ale i pobyt prohlídkou města či potřebnou regenerací?

Před herním programem a po něm (směje se). Chodili jsme se koupat do moře, které bylo z náměstí asi sto metrů. Jen jsme hledali vždy stín, abychom se neunavili a regenerace nebyla spíše kontraproduktivní. Moře a pláže byly úžasné.

Vy jste měl navíc před turnajem potíže se zády, a navíc během turnaje jste se zranil, přesto jste ho dohrál?

Chtěl bych poděkovat Kateřině Petráskové, která mě na turnaj připravila po zdravotní stránce a uvedla moje záda do provozuschopného stavu. Při turnaji jsem si udělal zranění kotníku, které jsme s její dopomocí také zdárně vyřešili.

Jaký program čeká reprezentaci v nejbližších dnech?

Bohužel máme zrušené plánované mistrovství světa letos v listopadu. Takže bude jen soustředění a mezinárodní akci už v letošním roce naplánovanou nemáme. Ještě je v jednání mezinárodní turnaj v Peru, ale vše bude závislé na pandemické situaci.