Na stadion se zlatou dráhou si našly cestu ve středečním odpoledni stovky diváků, aby mohli zhlédnout české atletické hvězdy v čele s dálkařem Radkem Juškou či sprintery Patrikem Šormem a Terezou Petržilkovou, kteří se na chebském mítinku představili.

„Diváci se postarali o skvělou atmosféru, zejména při dálce,“ narážel ředitel závodu Jacek Přibáň na vystoupení českého rekordmana Radka Jušky v dálkařské sektoru.

Česká jednička této disciplíny dolétla nejdále na 804 centimetrů. Při tomto pokusu Juškovi ovšem foukal až příliš silný vítr do zad o hodnotě +2,9 m/s, čímž byl pokus neplatný.

Hvězdní atleti Juška, Šorm i Petržilková trhali rekordy na Velké ceně Chebu. | Video: Daniel Seifert

„Byla to samozřejmě škoda, jelikož jsem Radkovi přál aby pokořil hranici osmi metrů,“ přiznával Přibáň, že tajně doufal, že tato hranice v Chebu při premiérové dálce padne.

„Radek skočil nakonec 794 centimetrů, čímž výrazně posunul vlastní letošní nejlepší český výkon,“ chválil si výkon české mužské jedničky v dálce.

V dálce žen potvrdila své kvality Michaela Kučerová, která si připsala na konto 619 centimetrů, druhá Kateřina Dvořáková 610 cm a třetí Jana Novotná 605 cm.

Další hvězdou mítinku byl sprinter Patrik Šorm, který se představil v závodě mužů na 300 metrů, jejž bez větších potíží přetavil v triumf, když doběhl v čase 32.82. „Patrik běžel skvěle, sice chtěl pokořit rekord Pavla Masáka, což se nepodařilo, ale myslím si, že to bylo skvělé vystoupení,“ chválil Přibáň výkon českého čtvrtkaře. Osobák si pak připsal na účet Ondřej Macík, který doběhl v čase 33.30, a bronz připadl Danylu Danylenkovi z Ukrajiny za 33.56.

Vynikající formu předvedla na úvod sezony sprinterka Tereza Petržilková, která si v Chebu vylepšila svá maxima, a to hned dvakrát. „Terezu mám hrozně moc rád,“ přiznával ředitel závodu. „Jezdí k nám pravidelně a předvedla velmi dobré výkony,“ pochvaloval si Přibáň. A měl k tomu řádný důvod. Petržilková totiž ovládla nejen 60 m, ale také 150 m a 300 m.

Ve sprintu mužů na 150 metrů vytvořil Adam Raška časem 15.76 nové národní historické maximum na této distanci. Devět let starý rekordní zápis Marcela Kadlece ze stejného stadionu vylepšil o rovnou desetinu.

V rámci mítinku dostali šanci si zazávodit také nadějní atleti SKP Union Cheb. „Určitě je to pro ně velká škola, kdy mohou z bezprostřední blízkosti sledovat nejlepší české atlety, navíc před domácím publikem, a i tentokrát si jich mnoho připsalo na účet vylepšení osobních rekordů,“ těšilo závěrem Přibáně vystoupení chebských atletů.