Na tratích 3,8 km plavání, 180 kilometrů cyklistiky a 42,3 km běhu dosáhla na stříbrnou medaili ve své kategorii Julie Sandra Stolarčiková, celkově pak brala v kategorii žen příčku šestou.

„Tento rok jsem se zaměřila na závody Českého poháru v dlouhém triatlonu s cílem získat medaili,“ prozradila Stolarčiková.

„Úspěchu bych ale nedosáhla bez podpory trenéra Jana Vaňka a výživového poradce Michala Richtera (Sport Wave), kterým bych chtěla touto cestou moc poděkovat,“ poukazovala chebská triatlonistka.

Do medailové sbírky USK Akademik Cheb pak přidal skvělé zlato Petr Brož, který dominoval ve své kategorii a k tomu pak přidal mezi muži 123. místo.

Trezy Lady loni ve Varech zvítězila, v sobotu se pokusí uspět v hlavním dostihu.
Dostihy: Letní cena klisen s festivalovou příchutí

,,Přípravu jsem nepodcenil a jel jsem do Otrokovic s přáním zvítězit,“ vracel se k předzávodnímu cíli Petr Brož. „V cíli jsem pak přání proměnil za skutečnost a podařilo se mi zvítězit,“ pochvaloval si velký úspěch Brož.

Společně s chebskými medailisty se ve velké konkurenci neztratil ani jejich klubový parťák Jan Matějovský.

„Pár dní před závodem jsem dostal virózu, která se bohužel projevila i v závodě. V parném a větrném počasí rychle ubývaly síly, i přesto jsem nepřestával bojovat,“ přiblížil pocity na trati Matějovský. „Byl to pro mě hlavní závod sezony, kde jsem chtěl zúročit celoroční přípravu,“ poukazoval Matějovský, který ve své kategorii obsadil 17. místo a celkově pak skončil na 36. místě.

Výsledky chebských triatlonistů ukázaly, že USK Akademik je klubem, který dokáže konkurovat těm nejlepším i na republikové úrovni.