„Tyto školy se už několik let zapojují do projektu Házená do škol, který je podporován Českým svazem házené a jehož garantem je právě náš oddíl TJ Sokol Lázně Kynžvart,“ prozradil Jiří Maršík, trenér mládeže TJ Sokol Lázně Kynžvart.

Tradičně se úvodní kolo Lázeňské školní ligy odehrálo na dvou hřištích. „Na jednom se proháněly děti ze druhých a třetích tříd a na druhém pak chlapci a děvčata ze tříd čtvrtých a pátých. Hrací čas byl stanoven na jednou třináct minut. „Je nutno podotknout, že veškerá tato klání probíhají bez počítání výsledků, jelikož účelem je jen radost dětí z pohybu a ze hry, která je jednoduchá na pravidla, akční, kdy se do hry opravdu zapojují všichni aktéři,“ připomněl Maršík. První kolo bylo prošpikováno především radostí, obzvláště pak když se podařilo některé hráčce či hráči vstřelit branku, to byl největší zážitek.

„Děti se nebavily jen hrou, ale i tím, že vytrvale a mohutně fandily svým spolužákům a spolužačkám nejen za pomoci hlasivek, ale i bubnu místního fanklubu,“ pochvaloval si Maršík skvělou atmosféru, která první kolo doprovázela, a pokračoval: „Aby vše zdárně proběhlo, pomohly naše starší žákyně, které se ujaly role rozhodčích, pohlídaly časomíru, pořídily fotodokumentaci a byly nápomocny učitelům jako asistentky, za to jim patří opravdu velké poděkování.“ V závěru soutěžního dne s házenou ozdobily hruď všech účastníků zlaté medaile. „K dalšímu klání naší Lázeňské školní ligy se sejdeme 11. prosince v tělocvičně ZŠ Mariánské Lázně Jih, kde už by mělo být ještě o jednoho účastníka více, a to konkrétně o ZŠ Úšovice z Mariánských Lázní. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem zúčastněným, jejich učitelům, pozdrav a poděkovaní letí ředitelkám a ředitelům příslušných škol,“ vzkazuje závěrem Maršík.