Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Olympiády se zúčastnili i judisté

Mariánské Lázně - Judistický turnaj vyhrálo družstvo Moravskoslezského kraje

7.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Bedřich Klima


Mariánské Lázně – V Olomouckém kraji se koncem června odehrály Hry 5. letní olympiády mládeže. Ve dvaceti sportovních odvětvích a dvou kulturních soutěžích se jich účastnilo 4 288 mladých nadějí.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her.

Mladí sportovci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. Slavnostní oheň zažehly naše nejúspěšnější olympijské osobnosti Věra Čáslavská a Jan Železný.
ODM se již tradičně účastnila také početná krajská výprava Karlovarského kraje (176 soutěžících a 36 trenérů). Judo jako tradiční olympijský sport bylo na programu druhý den her.

Organizátoři připravili pro mladé judisty velmi netradiční systém soutěže - turnaj smíšených družstev žáků (4 hmotnostní kategorie) a žákyň (4 hmotnostní kategorie).

Zajištění judistické výpravy Karlovarského kraje dostali i tentokrát od KS judo za úkol zástupci Budo clubu Mariánské Lázně. Bohužel ani přes velkou snahu trenérů družstvo neposílil žádný zástupce z dalších klubů, a tak se ODM účastnilo družstvo složené výhradně z judistů Budo clubu Mariánské Lázně ve složení: mladší žák Jan Havíř ve váze do 38 kg, mladší žákyně Alena Pěnkavová ve váze do 44 kg, starší žák Luboš Chůpek ve váze do 50 kg a starší žák Michal Vinter ve váze do 60 kg. Výpravu vedl trenér ing. Lukáš Kupka.

Družstvo Karlovarského kraje bylo nalosováno do skupiny B společně s Krajem Vysočina a Jihomoravským krajem. Vzhledem k tomu, že se jednalo o dva judisticky silné kraje, bylo zřejmé, že postup ze skupiny do vyřazovací části turnaje bude pro mariánskolázeňské judisty těžkým úkolem. Obě moravská družstva měla obsazena všech 8 váhových kategorií, a tak lázeňští borci zahajovali svá utkání vždy za velmi nepříznivého skóre 0:4. I přes velké nasazení se nepodařilo ze základní skupiny postoupit. Konečné pořadí ve skupině bylo Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj a Karlovarský kraj.

Judistický turnaj vyhrálo nakonec družstvo Moravskoslezského kraje, druhé místo vybojovali zástupci Olomouckého kraje a bronz mladí judisté z Ústeckého kraje.
Vedení Budo clubu Mariánské Lázně děkuje touto cestou za finanční podporu poskytnutou Krajským úřadem Karlovarského kraje na přípravu sportovců na tuto významnou sportovní událost.

(jomi)

7.7.2011
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení