Účastníků bylo přesně 42 ze čtyř oddílů, včetně deseti borců, kteří hájili barvy Budo Clubu Mariánské Lázně. Všech deset se dokázalo prosadit na medailové pozice.

Předpokládaným dobrým výkonem se opět prezentoval mladší žák Ondřej Schuster ve váze do 34 kg.

Při svých vystoupeních se ani nestačil zapotit, neboť byl se soupeři velmi rychle hotov.

Ve svém druhém zápase hodil svého soka na ippon už za tři sekundy, což byl rekord turnaje. Obdobně si vedla další mariánskolázeňská ´mašina´ na medaile – Alex Klier, který v kategorii starších žáků do 42 kg dopřál protivníkům maximálně deset sekund pobytu na tatami.

Oba zmínění judisté pochopitelně své váhy vyhráli, stejně jako mladší žáci Marsel Aidarkeev (do 50 kg) a Jakub Markuzzi (do 60 kg).

Druhá místa obsadili Antonín Molnár (mláďata do 8 let) a Nikola Petrů (st. žákyně do 44 kg) a třetí skončili Josef Janoch (mláďata do 10 let), Zdeněk Švejnoha (ml. žáci do 34 kg), Vasilii Kulyk (ml. žáci do 38 kg) a Matěj Fictum (st. žáci do 42 kg).

Vítězové (krajští přeborníci) v kategorii mladších žáků si vybojovali postup na Přebor ČR, který se bude konat v říjnu v Mladé Boleslavi.

Mariánské Lázně budou reprezentovat Schuster, Aidarkeev, Markuzzi a Ondřej Panc.

Poslední jmenovaný sice na tomto turnaji nebyl, dostal však „divokou kartu“. Výpravu ještě doplní Vasilii Kulyk, kterému uvolnil místo chebský Le Duc Tri.

V Brně na závodech v orientačním běhu reprezentovalo Mariánské Lázně dvaadvacet studentů.
Gymnazisté z Mariánek zamířili na závody v orienťáku do Brna