V sázce byl na ostravské palubovce nejen důležitý tříbodový zisk, ale také průběžná čtvrtá příčka, na kterou se vyhoupla právě Ostrava, která vyhrála 1:3 a jako bonus sestřelila Karlovaráky v tabulce na pátou příčku.

„Věděli jsme, co nás čeká, připravili jsme se, ale naši smečaři se neprosadili,“ zklamaně hodnotil utkání karlovarský trenér Jiří Novák. A nebylo divu. Ani ve druhém vzájemném zápase jeho tým nenašel v základní části správný volejbalový recept.

„Ostrava sice kazila více servisů než my, ale na rozdíl od nás v koncovkách dokázala podávat lépe,“ narážel na rozhodující okamžiky zápasu Novák a hned dodal: „Holt jsme narazili na silnějšího. Gratuluji Ostravě, odehrála velice slušný zápas,“ netradičně vysekl poklonu soupeři karlovarský trenér.

V úvodních dvou setech byla k vidění vcelku vyrovnaná bitva, kterou nakonec dokázali hráči přetavit ve vedení 2:0 na sety. To třetí set pak byl plně v režii týmu z města minerálních pramenů, který tak snížil na 1:2. Jenže závěrečnou sadu opět ovládla Ostrava, která získala třetí, rozhodující bod a vyhrála 3:1 na sety.

„Pro nás skvělé utkání. Dva sety jsme dobře ztrátovali a dovedli k vítězství. Ve třetím už jsme moc spěchali za vítězstvím, byli jsme moc netrpěliví. Servis nám nešel jako v jiných zápasech, ale skvělou obranou jsme to vynahradili. Byl to v obraně náš nejlepší výkon,“ pochvaloval si po druhém cenném skalpu úřadujícího mistra extraligové soutěže trenér VK Ostrava Jan Václavík.

VK Ostrava – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:22, 25:23, 20:25, 25:20).
Rozhodčí: Jakub Gall, Jan Kubinec. Diváci: 780. VK ČEZ Karlovarsko: Wiese, Beer, Džavoronok, Hudeček, Patočka, Rejlek, Pfeffer (stř. Penrose, Van Haarlem, Vašina, O'Dea).

Hokejisté Energie prolomili sérii porážek, v Chomutově vyhráli v prodloužení.
Podkrušnohorské derby kořistí Karlových Varů