Atleti chebského Unionu si zazávodili naposledy v lednu o víkendu a ukončili tak mikrocyklus tří závodů jako velkou přípravu na únorové krajské mistrovství Západočeské oblasti a mistrovství České republiky.

Z mistrovství Jihočeského kraje se vracely atletické špičky chebského Unionu i s osobními rekordy, což svědčí o zlepšující se formě, která by měla gradovat na výše zmíněných mítincích.

V pražské hale na Strahově byla k vidění výborná a dramatická atletika, která se líbila hlavně chebským trenérům – Učíkovi, Tiralovi, Přibáňovi a Gregorovi.

Petr Tirala ml. předvedl obrovskou bojovnost a zkušenost, kterou má s během na 400m. Své soupeře si po dráze „povodil“ a výsledkem bylo prvé místo a osobní rekord – 53.18 sek. Na stejné trati si vylepšil své osobní maximum i Jan Tocar na 55.64. Další „pochoutkou“ bylo 800m v režii Jirky Gregora ml.. Zdá, že tento dorostenec již našel odvahu udávat tempo, včas zrychlit a sebrat síly i na pořádný finiš. V tomto závodě ze šestého místa začal na druhých 400m metrech zrychlovat, předbíhat na rovinkách a šetřit síly v zatáčkách. Výsledkem bylo vítězství a osobní rekord 2:03.35 min.

Dalším bonbónkem pro chebské trenéry byl souboj mezi žákyní Sárou Januškovou a dorostenku Míšou Hadašovou. Nejdříve si obě zaběhly své rekordy na 60m – 8.53 resp. 8.55 a pak se očekával velký souboj na 200m. Atletická náhoda rozhodla, že obě děvčata běžela v jednom běhu, přitom Sára v prvé dráze a před ní ve druhé Míša. Po velké bitvě bylo výsledkem vítězství zkušenější Hadašové (27.63) nad vycházející atletickou hvězdičkou Januškovou (27.12). Oba časy jsou osobními rekordy těchto sprinterek!

Osobní rekordy si vybojovaly i Magda Nováková na 60m překážek (10.28), David Poloch na 1500m (4:17.81).

Třešničkou na dortu za úspěšným vystoupením chebských atletů a atletek byla štafeta děvčat na 4x200m, která ve složení M. Nováková, M. Hadašová, M. Černá a S. Janušková časem 1:55.31 vybojovala bronzové medaile.

V pátečních veřejných závodech předvedla další skvělý výkon Nikola Jelenová. Nikola dokázala vymazat časem 41.63 sek. sedm let starý klubový rekord na 300m, který držela sprinterka Zuzana Přibáňová (41.73), a ta vozila medaile z haly z mistrovství republiky. Všichni věříme, že Nikola dokáže to samé!

(jak)