Vše odstartuje hájecký sportovně-pivní svátek pod taktovkou Pupkanů KV a obce Hájek. Vše podstatné se odehraje v Hájku na návsi, kde bude k vidění od 17.45 hodin nejen limonádový běh pro děti, ale i pro dospělé, pro ty je nachystán od 18.15 hodin pivní půlmaraton pro kategorii žen, od 18.30 hodin pak pivní maraton pro kategorii mužů. Zájemci se mohou přihlásit na zajímavé měření nejen běžeckých sil na https://sokotime.cz/ do čtvrtka 10. června nebo na místě.

I sobota bude v Hájku patřit běhu, když Obecní úřad Hájek ve spolupráci s Aces Team Karlovy Vary pořádá Běh na Jahodník, který měří 6300 metrů a zároveň se poběží jako otevřené mistrovství Karlovarského kraje v krosu. Závod bude zahájen prezentací v 9.45 hodin před Obecním úřadem v Hájku a start je naplánován na 11 hodin. Zájemci se mohou přihlásit na https://sokotime.cz/ nebo na místě, když startovné činí 100 Kč.

Další závod, na který mohou běžci zamířit, se odehraje v neděli 13. června v Kostelní Bříze, kde pořádá Živé Sokolovsko a město Březová 6. ročník akce Kostelecké kopečky, hobby závodu pro běžce, pěší, canicrossaře a dogtrekaře, pro které jsou nachystány trasy o délkách šest až osm kilometrů.

Vše zahájí prezentace v 9.30 hodin u zříceniny zámku a starty jednotlivých kategorií pak od 11 hodin. Nejen běžci se i nadále mohou na závod registrovat na https://zivesokolovsko.cz/kostelecke-kopecky do pátku 11. června do 20 hodin nebo na místě, kdy startovné činí 200 Kč při platbě předem a na místě pak 300 Kč.