VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plesenský půlmaratón propojil obě strany hranice

Plesná - První česko-německý Plesenský půlmaratón odstartoval z areálu Stodoly na Smrčině

25.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Stanislav Henych

Pořadatelská města Plesná a Bad Brambach ve spolupráci s majiteli Stodoly na Smrčině a řadou dobrovolníků připravila pro celkem 136 účastníků běžecké, cyklistické a turistické trasy po obou stranách hranice.

Závod zahájili v 10 hodin starostové obou měst Petr Schaller a Helmut Wolfram, kteří následně jako první vyběhli na trasu Smrčina-Plesná-Bad Brambach a zpět. Nejdelší, 22 km dlouhá trasa (která byla nakonec o něco delší, neboť hranici nelze přecházet kdekoliv), procházela obcemi Plesná, Bad Brambach, Rohrbach, Landwüst, Wernitzgrün, Flussberg a Vackov. Pokořilo ji 5 běžců, 26 dospělých cyklistů a čtyři děti na kolech. Další děti jely na kolech zhruba osmikilometrovou trasu ze Smrčiny do Bad Brambach a zpět. Šestadvacet dětí putovalo do Bad Brambach pěšky a cestou plnilo pod patronací Dětského domova Plesná vědomostní kvíz. Největší zájem byl však o 12 kilometrovou turistickou trasu, kterou prošlo 77 turistů.

Nejzdatnějším běžcem byl Bernd Regner z Bad Brambach s časem 2:01 hodiny, za ním doběhla o hodinu a čtyři minuty později Eva Kolafová z Františkových Lázní a s odstupem pouhých pěti minut za ní společně přiběhli do cíle Miloš Škorpil a Zdeněk Dančo z Běžecké školy Miloše Škorpila. Jejich výsledek by byl o poznání příznivější, pokud by cestou nemuseli pomáhat s tlačením čtyř dětských horských kol. Dospělí cyklisté zvládli tutéž trasu za hodinu a půl, když v těsném závěsu za sebou přijeli do cíle Martin Svoboda z Plesné, Dagmar Machovičová z Lubů a opět Plesňan Jan Astaloš.

V osmikilometrovém závodu cyklistů-dětí bodovali plesenští bikeři Daniel Astaloš, David Gembický a Petr Jelínek. Další děti si v Bad Brambach nedobrovolně zvolily dospěláckou 22 km trasu, a tak vytvořily náhradní kategorii a dosáhly svého vrcholu v pořadí Jan Sýkora, Martin Gembický a Michaela Schallerová.

Spokojenost se závodem vyslovil i Miloš Škorpil. „Už na místě jsme se domlouvali se starostou Plesné, že tahle akce rozhodně má své místo v bězích bez hranic a že ještě něco více společně ušijeme, tedy Plesenský půlmaraton a Běžecká škola,“ napsal na svých stránkách.

Odpoledne pokračoval půlmaratón nutným občerstvením ve Stodole na Smrčině (průběžně bylo rozmístěno i na trasách). Poháry vítězů, medaile, diplomy, ale také upomínkové předměty z dílny Dětského domova Plesná, předali Petr Schaller, Helmut Wolfram a Libuše Hoyerová. Vítězům pogratuloval též viceprezident Sdružení obcí Euregio Egrensis Josef Malý.

Pitný režim účastníků bezplatně zajišťovala minerálkárna Bad Brambacher GmbH. Půlmaratón byl financován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Cíle 3 ČR-Sasko Euregia Egrensis.

„Příští rok si můžete kromě už tradičních běžeckých závodů zaškrtnout, že v polovině září se běží Plesenský půlmaratón,“ uzavřel Miloš Škorpil.

(pasý)

25.9.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení