Úvodní závod seriálu mistrovství světa žen, který se jel o víkendu v Lokti, ovládla Novozélanďanka Courtney Duncan. „Musím být s víkendem spokojena. Samozřejmě zahájení šampionátu se dvěma vítězstvími je víc, než si mohu přát, takže jsem opravdu šťastná,“ podělila se po vyhlášení výsledků o své pocity. Obě jízdy ukázaly zcela rozdílný scénář.

Zatímco první vyhrála novozélandská jezdkyně s velkým náskokem stylem start–cíl, s přispěním hromadného pádu již v první zatáčce, ve kterém uvízly její hlavní soupeřky včetně Italky Kiary Fontanesi a Němky Larissy Papenmeier a ztrátu se jim již nepodařilo dohnat, druhý závod přinesl pořádně dramatickou bitvu.

V té vedoucí Duncan dojela druhá v pořadí Papenmeier, aby na ni ze třetí pozice úspěšně zaútočila Fontanesi, která však poté svou těžce vydobytou příčku po pádu znovu ztratila. Papenmeier se tak mohla znovu soustředit na svůj útok, ten se jí povedl tři kola před koncem, prvenství však neudržela a musela se smířit s druhým místem. Parádní sportovní představení!

„Poté co mě předjela Fontanesi, jsem trochu ztratila rytmus, ale nakonec jsem s celkovým umístěním v prvním závodě seriálu velmi spokojená,“ uvedla Němka Papenmeier.