Ve dnech 6. – 8. května pořádá Mariánskolázeňský orientační klub MLOK XXVI. ročník vícedenních závodů jednotlivců pro všechny věkové kategorie. Na programu jsou tři etapy.

V pátek se začíná lesním sprintem. Centrum je u mariánskolázeňského zimního stadionu. Start je naplánován na 17.30 hod.

Další dny je shromaždiště na lázeňských tenisových kurtech nad Lesním pramenem, odkud se půjde pokaždé asi jeden kilometr na start klasických etap. V sobotu vyběhne první závodník v půl jedenácté dopoledne, v neděli o třicet minut dřív.

Již nyní mají pořadatelé přihlášeno něco kolem 250 běžců ze 30 oddílů z celé republiky. Ti nejvzdálenější přijedou z Rychnova nad Kněžnou nebo z Ostravy.
V hlavní kategorii mužů se předpokládá souboj zkušených borců Bořánka z USK Praha (vítěz z let 1997 a 2000-5), Janovského z Pragy Praha (vítěz z roku 1986) a Karla Pilaře st. z Aše (vítěz z roku 1994). Promluvit do pořadí bude chtít určitě Karel Pilař ml. ze Sokolova a o slovo se budou určitě hlásit i jiní.

Mezi ženami se dává nejvíce šancí Pavle Fialové Hulcové z Kašperských Hor. Ta v Mariánských Lázních zvítězila dokonce devětkrát. Naposledy v roce 2008.
Závody jsou otevřené i pro veřejnost. Přihlásit se může kdokoliv. Nezbytností ale je být na prezentaci nejpozději hodinu před startem. Vypsány jsou také kategorie pro příchozí nebo rodiče s dětmi.

Podrobnější informace lze získat na internetových stránkách mlok.wz.cz.

(jomi)