Po roce se v Mariánských Lázních znovu objevily české basketbalové reprezentantky, které se aktuálně připravují na blížící se mistrovství Evropy. „Je to pro nás super místo na zahájení přípravy před vrcholnou akcí. Byli jsme tady už vloni, servis, který nám poskytují centrální lázně, ať už to jsou procedury, strava, nebo celkově zázemí, je pro nás velmi komfortní. Všichni jsou na nás milí, přívětiví, vítají nás zde,“ pochvaluje si manažer týmu Simon Bytel.

Reprezentace tak hodlá Mariánské Lázně využívat i v budoucnu. „Budeme je volit vždycky, když se budeme dopřipravovat na nějakou akci,“ potvrzuje Bytel.

V hotelu má každá hráčka rozepsané procedury. „Ty jsme domluvili dopředu po konzultaci s naším fyzioterapeutem a doktorem, vybrali jsme ty, které jsme uznali za ideální. K tomu holky chodí na masáže, mají různé koupele a například bahenní zábaly, které se používají na lokální části těla. Když má hráčka problém s kolenem, s ramenem, aplikuje se bahno na danou část,“ přibližuje manažer českého družstva.

K tomu reprezentantky využívají římské lázně, saunu nebo další zázemí, které je přímo v hotelu k dispozici.

V Mariánkách jsou i velmi dobré podmínky pro sportovní část přípravy. „V pondělí jsme byli běhat v místním parku kousek nad hotelem, kde jsme začali kondiční přípravu. V úterý jsme byli na atletickém stadionu, kde pod vedením kondičního trenéra Aleše Kaplana proběhl test, který má zjistit, jak na tom holky jsou po fyzické stránce,“ prozrazuje Simon Bytel.

Každá hráčka totiž měla po skončení klubové sezony individuální plán, který měla plnit. „Na základě testů uvidíme momentální stav a dále s tím budeme pracovat,“ dodává manažer reprezentace.

K basketbalovému tréninku využívají Lvice místní halu.

V Mariánských Lázních zůstane česká reprezentace do pátku. Následovat bude volný víkend a v pondělí se budou Lvice hlásit na další fázi přípravy v Trutnově. „Tam bude již 60 procent basketbalu a 40 procent kondice, k tomu naplánované utkání s univerziádním výběrem Dana Kurucse,“ předestírá další program Simon Bytel.

Potom již čeká Češky třítýdenní „bublina“ v Praze, během níž sehrají po dvou přípravných duelech se Švédskem, Běloruskem a Slovenskem. 14. června je na programu odlet na šampionát do Francie.

Díky výjimce z Ministerstva zdravotnictví, o kterou musela česká reprezentace přes Národní sportovní agenturu požádat, mohou hráčky trénovat tak nějak normálně. „Bublinu už jsme zažili v kvalifikaci na mistrovství Evropy, a tak už jsme v tom zběhlí, v testování, i v tom, co a jak máme dělat. Takže pro nás je to už spíše takový kolorit než nějaká novinka,“ říká na závěr Simon Bytel.

V Mariánských Lázních chyběla dvojice „domácích“ hráček. Exkarlovarská Julia Reisingerová se ze španělského celku UNI Girona CB připojí k reprezentaci později. Evropu potom vynechá ze zdravotních důvodů sokolovská rodačka Lenka Bartáková. Naopak v Mariánských Lázních je další hráčka původem z hornického Sokolova Alena Hanušová.