Už v neděli 17. dubna přijede do Chebu reprezentace házenkářek České republiky. Trener Bašný nominoval celkem osmatřicet hráček na výcvikový tábor a po čtyřech dnech potom vybere třiadvacet nejlepších pro účast v turnaji.

Od úterý bude v chebské sportovní hale pobývat i reprezentace Portugalska. V rámci přípravy na turnaj sehrají tato družstva přátelské mezistátní utkání, a to ve středu 20. dubna od 16.00 hodin. Vstup na toto utkání bude volný pro všechny návštěvníky.

A od čtvrtka to již vypukne naplno. Rozlosování turnaje a začátky utkání jsou ovlivněny přímými přenosy České televize. Ta bude na ČT 4 vysílat všechna utkání naší reprezentace.

Program turnaje je následovný:

Čtvrtek 21. dubna:

16.00 hodin
Česko-Bělorusko

18.00 hodin
Portugalsko-Ukrajina

Pátek 22. dubna:

16.00 hodin
Ukrajina-Bělorusko

18.00 hodin
Portugalsko-Česko

Sobota 23. dubna:

10.00 hodin
Bělorusko-Portugalsko

12.00 hodin
Česko-Ukrajina

Vyhlášení vítězů a předání cen bude kolem 13.50 hodin po posledním utkání.

Záštitu nad turnajem a cenu pro nejslušnější družstvo Fair play převzal a věnoval hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Karlovarský kraj přispěl na turnaj částkou 50 tisíc korun.

Slavnostní zahájení turnaje provede starosta města Chebu RNDr. Pavel Vanoušek v rámci přijetí účastníků turnaje v prostorách chebské radnice ve čtvrtek 21. dubna v 11.00 hodin. Město Cheb je hlavním sponzorem turnaje a přispělo částkou 450 tisíc korun.

Účastníci turnaje jsou ubytováni a stravují se v chebských hotelech Hvězda a Barbarossa a v lázeňských domech Adler a Metropol ve Františkových Lázních. K regeneraci budou využívat i prostory v hotelu Komorní Dvůr.

Na závěr dnešní informace zpráva pro chebskou mládež – na všechna utkání turnaje má mládež do 15 let vstup volný. Pořadatelé věří, že mladí využijí této výhody a přijdou naši reprezentaci v hojném počtu povzbuzovat.

(misy)