Martine, prozradíš nám, kdy jsi s florbalem začínal?

S florbalem jsem začínal v devíti letech, ale hrál jsem ho jen v rámci kroužku ve škole.

Jak ses dostal do florbalového klubu v Karlových Varech?

Jelikož jsem s florbalem chtěl pokračovat i po základní škole, kontaktoval jsem kamaráda, který už za Vary hrál. Od toho jsem získal kontakty na trenéry a po následné domluvě s nimi jsem si vyzkoušel jeden trénink a už ve Varech zůstal.

Jakou školu studuješ? A dá se studium s florbalem vůbec skloubit?

Studuji gymnázium se sportovním zaměřením v Karlových Varech. Časově je to někdy náročné, ale díky tomu, že jsem ubytovaný na intru a nemusím na tréninky dojíždět z domova, to jde zvládnout.

Jaký je tvůj doposud největší florbalový zážitek?

Pro mě osobně jsou všechny florbalové momenty skvělými zážitky. Je jedno, jestli to jsou tréninky, nebo zápasy. Na jeden zážitek však vzpomínám rád, a to když jsem si zahrál na regionálních výběrech v Ostravě proti Slovensku a připsal si asistenci.

Jak vidíš svou florbalovou budoucnost, máš nějaké ambice ve své kariéře?

Mým snem vždy bylo zahrát si za českou reprezentaci. Velmi spokojený bych však byl, i kdybych se probojoval do základního kádru mužského A-týmu a následně si třeba zahrál nejvyšší tuzemskou soutěž.

Prozradíš nám, co rád děláš ve svém volném čase?

Ve svém volném čase se rád věnuji tenisu, badmintonu a horskému kolu. Rád si také zahraji na klavír. Samozřejmě se rád setkávám se svými kamarády.

Závěrečná otázka pro inspiraci. Čím nejúspěšněji zabíjíš volný čas v době pandemie koronaviru a přísných vládních opatření?

Po on-line výuce trénuji práci s florbalkou v domácím prostředí. Po pár stahovačkách a kličkách si jdu zaběhat. Vzhledem k tomu, že se rozběhly alespoň profesionální soutěže, rád se podívám, jak hrají mé oblíbené kluby.