Jako první se v českobudějovickém ringu představila ze skromné sokolovské výpravy ve váze do 31 kilogramů Eliška Gubová. Ta šla se svou soupeřkou z Příbrami po eliminačních bojích v oblastních kolech rovnou do finále. „Již se jednou potkaly a jejich zápas skončil nerozhodně, tak jsme se těšili, jak to dopadne tentokrát,“ říká kouč Jan Malý.

Gubová byla od začátku aktivnější, soupeřku tlačila, ale její protivnice přišla na úspěšnou strategii. „Zabalila se, a když už to několikrát vypadalo na počítání, tak vystřelila několik úderů,“ líčí Malý. Pěkná bitva. Velmi těsný zápas, kde měla maličko navrch zástupkyně Baníku, viděli i rozhodčí, a na body tak vyhrála Gubová. Zlato pro hornické barvy.

Bez bázně nastoupila v podstatě ke svému prvnímu utkání v ringu ve váze do 38 kilogramů Michaela Liptáková. Mnohem zkušenější Cibulkovou z Ostravy v semifinále párkrát dobře trefila. „Její soupeřka, která měla již osmý zápas, se ale začala postupně prosazovat. Po tvrdém zásahu na žebra nemohla naše svěřenkyně popadnout dech a rozhodčí zápas ukončil,“ přibližuje trenér boxerského oddílu ze Sokolova. Liptáková si tak odnesla bronzovou medaili.

Podobně na tom byl Tomáš Goliáš. Ten prakticky ve své premiéře v boxu, na kontě měl pouze zápasy v kickboxu, dostal v eliminačních bojích ve svých deseti letech o čtyři roky staršího loňského finalistu. „Držel se statečně, bojoval, prohrál na body. Pro něj je to ale v podstatě výhra,“ pochválil svého svěřence Jan Malý.

Jako poslední šel v Českých Budějovicích na věc nejzkušenější ze Sokolováků Roman Malý. Ve váze do 59 kilogramů přešel rychle přes svého semifinálového soupeře. „Chtěl to ukončit co nejdříve, to se mu povedlo. Hned na začátku prvního kola byl po sérii úderů jeho soupeř počítán a po dalším útoku krátce nato byl zápas pro naprostou převahu ukončen,“ popisuje sokolovský trenér.

Ve finále Roman Malý narazil na domácího Vozábala, který se rovněž se semifinálovým duelem nepáral.

Očekávaná bitva měla ale poměrně rychlý konec. „Roman na něj vlétl, ale při jednom útoku se odkryl a dostal silný úder na nos, po kterém začal silně krvácet, a rozhodčí zápas ukončil,“ vrací se kouč Jan Malý k zápasu nakonec stříbrného Romana Malého.