Chodovský výběr pod taktovkou kouče Richarda Výborného dokázal v prvním duelu obelstít NH Ostrava, když před svými fanoušky slavil výhru 3:0, čímž si řádně přiblížil právě účast v Superfinále.

„Určitě v tom hrál roli i fakt, že ostravská jednička Kadlec byl unaven, ale samozřejmě i to, že jsme nic nepodcenili a snažili se připravit na zápas poctivě,“ vracel se k první semifinálové bitvě trenér Chodova. A právě na výkon z domácího prostředí budou chtít jeho svěřenci navázat i na stolech soupeře, ale nečeká je vůbec nic jednoduchého.

Důvod? „V Ostravě je hala trochu specifická. Míčky se zastavují, a hráči Ostravy jsou na to zvyklý,“ připomněl Výborný, že se budou muset poprat nejen se soupeřem, ale také speficikým prostředím, kde se druhá semifinálová bitva odehraje. Navíc Ostrava je v domácím prostředí hodně silná. „Výhoda domácího prostředí může hrát klíčovou roli v odvetě,“ přemítá před druhým kláním kouč SKST.

„Ostrava nemá co ztratit, oni překvapili,nemají vůbec co ztratit, navíc má v týmu mladé a ambiciózní hráče,“ je si vědom Výborný. Západočeši však chtějí na stolech soupeře uspět, čímž by se probojovali do Superfinále.

„Cíl? Vyhrát tento zápas a proměnit mečbol, tím mít tak i více času na regeneraci a přípravu,“ doplnil Výborný k bitvě, která bude v Ostravě na programu dnes od 18.00 hodin v Ostravě a fanoušci ho budou moci sledovat na ČT Sport Plus, ArénaSport nebo kanálu ČAST na YouTube.