V Mariánských Lázních se odehrálo 2. kolo ligy žáků v Shinkyokushinkai karate, které zorganizoval místní oddíl TJ Lokomotiva. Soutěž proběhla v hale TJ Slovan Mariánské Lázně.

Domácí oddíl reprezentovalo osm mladých vesměs zkušených závodníků, což se podepsalo na zisku pěti cenných kovů.

Tři domácí závodnice a Viera Matuyichuk z Františkových Lázní startovaly v kategorii starších žákyň do 38 kg. Matuyichuk patří správně o věkovou kategorii výš, neměla však soupeřky. Nikol Růžičková s ní houževnatě bojovala, ale přesto prohrála v poměru 2:6. Následně Růžičková porazila Biancu Batzovou a patřilo jí stříbro. Batzové ke třetí příčce pomohlo vítězství 4:3 nad Romanou Dvořákovou.

Kategorie starších žáků do 42 kg byla obsazena deseti závodníky. Mariánské Lázně reprezentovali dva borci – Pavel Starenko a Miloš Klejna. První jmenovaný porazil nejprve 3:2 Škardu z Kamikaze Sokolov, ve druhém zápase proti Diabu Vitarigovi z oddílu Katana Praha nebyl tak úspěšný a prohrál. I tak ještě měl možnost bojovat o 3.místo s Rašídem Vitarigovem. V tomto duelu se Pavel hodně zlepšil, prohrál jenom 1:2 a skončil na čtvrtém místě. Miloš Klejna svůj první zápas s Krausem (Kamikaze Sokolov) vyhrál 2:1. Další kolo s Rašídem Vitarigovem však vyznělo 3:1 pro soupeře. Oba lázeňští karatisti se od minulého turnaje výrazně zlepšili. Je otázkou času, kdy z toho bude nějaká medaile.

Starší žák Dominik Long Tran Viet neměl ve své váze nad 42 kg opět soupeře, a tak nastoupil mezi mladší dorostence do 50 kg. Vůbec se zde neztratil a po výhrách nad Vydrou ze Sokolova (4:2) a Štádlerem z Naramy Plzeň (2:0) a po prohře 0:1 s Odlevákem ze Sokolova obsadil stříbrnou příčku.

V hmotnostní kategorii mladších dorostenců nad 50 kg hájil mariánskolázeňské barvy Václav Svoboda. Oba své zápasy prohrál, s Beránkem 0:3 a s Dalíkem (oba Kamikaze Sokolov) 0:6. I tak obsadil bodované třetí místo.

Starší dorostenky nad 50 kg se sešly v obvyklém složení: Gabriela Kupcová z Mariánských Lázní a tři děvčata ze Sokolova. Zápas s Loveckou zvládla Kupcová na jedničku - 5:0. Se svou největší soupeřkou Chaloupkovou ale prohrála 1:6 po K.O. na břicho a bylo z toho další mariánskolázeňské stříbro.

Organizaci závodů pochválil i Brench Chief ČR Mgr. Jiří Žofčín. K tomu se vyjádřil i ředitel turnaje a předseda domácího oddílu ing. Robert Csekés: „Dík za výborné zabezpečení zázemí patří hlavně předsedovi TJ Slovan Mar. Lázně Marku Lambertovi a panu Bohumilu Křemenovi. Velmi mi pomohli i rodiče našich závodníků a další známí a kamarádi. Závodníkům gratuluji a děkuji za předvedené výkony.“

JOSEF MILOTA