Po velmi vydařeném slavnostním vyhodnocení nejlepších sportovců Sportovní unie Chebska, jehož první ročník se konal v loňském roce ve františkolázeňském divadle Boženy Němcové, se bude letos 3. března konat na stejném místě už druhé pokračování. To bude také v režii vydavatelství Vltava - Labe - Press, a.s. a produkční a marketingové společnosti ČOK CZ s.r.o. Chebský deník zajišťuje propagaci této akce.
Sešli jsme se s tajemníkem Sportovní unie Chebska Miroslavem Sabadinem, abychom mu položili několik otázek k blížící se slavnostní akci.

Loňský ročník se setkal s příznivými ohlasy. Chystáte pro ten letošní nějaké změny, novinky?
Rozhodně chceme, aby ten letošní ročník slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců a kolektivů Sportovní unie Chebska byl ještě kvalitnější, než ten předchozí. Proto jsme připravili i nějaké novinky. Po skončení akce ve františkolázeňském divadle se všichni účastníci, kteří budou v divadle, mohou přesunout do Sadové kavárny, která je nedaleko od divadla, kde bude následovat vystoupení známého zpěváka Petra Kotvalda. Přítomní se tak mohou pobavit, zatancovat si a poté bude pro ně připravena i diskotéka. V přilehlých prostorách Sadové kavárny bude pro pozvané připravený raut.

To ale určitě nebyla levná záležitost?
Výkonný výbor Sportovní unie Chebska oslovil většinu starostů chebského regionu, zda by jejich úřad finančně přispěl. Nakonec se nám ozvali pouze čtyři zástupci měst, kteří podpoří tuto akci. V první řadě je to Město Františkovy Lázně, které bude dávat k dispozici divadlo pro uspořádání akce a vedle toho i nemalý finanční příspěvek. Dále jsou to zástupci měst Aše, Hazlova a Dolního Žandova. Ostatní města buď zareagovala tak, že se neozvala, nebo se ozvala s tím, že tuto akci nepodpoří. Dále jsme oslovili i několik sponzorů. Jedním z největších partnerů našeho regionu pro tuto akci budou Lázně a.s. Františkovy Lázně.

Počet nominací zůstává stejný jako loni?
Je sedm kategorií, ve kterých bude vyhlášeno pětatřicet sportovců a kolektivů, tedy ve stejném počtu jako loni.

Objeví se mezi nominovanými některá jména, která zazněla i při loňském vyhlašování?
Samozřejmě. Jsou sportovci nebo kolektivy, kteří se loni umístili stejně nebo ještě lépe, a proto byli opět nominováni.

Na co se mohou sportovci a pozvaní na galavečeru ve františkolázeňském divadle těšit?
Moderovat večer tentokrát bude známý sportovní komentátor Radek Šilhan. Přítomným zazpívá zpěvačka Helena Zeťová a objev loňského roku David Deyl. Z pozvaných hostů přislíbili účast fotbalový internacionál a mistr Evropy z roku 1976 Antonín Panenka, který se slavnostní akce účastnil už v loňském roce. Dále by se měl ve františkolázeňském divadle objevit desetibojař Tomáš Dvořák, trojnásobný mistr světa a držitel bývalého světového rekordu a dosud druhého nejlepšího výsledku všech dob. Jednáme ještě o účasti Pavla Nedvěda, nejlepšího fotbalisty Evropy z roku 2003. Bohužel v den konání slavnostního vyhlášení se koná i přátelský duel mezi českou fotbalovou reprezentací a reprezentací Skotska, tudíž veškerá fotbalová generalita se nemůže galavečeru zúčastnit. Nejen pro Františkolázeňské, ale i pro ostatní návštěvníky a hosty zábavného podvečera bude tato akce první v nově zrekonstruovaném divadle Boženy Němcové, takže to bude další příjemné překvapení druhého ročníku.

Budou si moci stejně jako loni určit nejlepšího sportovce či kolektiv také čtenáři Chebského deníku?
Samozřejmě, spolu s nominacemi bude vycházet ve vašem periodiku i kupon pro čtenáře. Někteří z nich, kteří se vylosují, se pak budou moci slavnostního večera účastnit.