NH Ostrava, dorazil na západ Čech v dobrém rozpoložení, když ve čtvrtfinále senzačně vyřadil vítěze základní části El Niňo Praha. Vyřazení dosavadního nejúspěšnějšího týmu představovalo pro Západočechy určité usnadnění za vysněným snem a tím je účast v Superfinále, přestože předsezónní plány jsou v tuto chvíli splněny beze zbytku, neboť jako nováček soutěže měl nastavený cíl a to účast v semifinále, tedy mezi TOP4 týmy.

Podzimní část sezóny byla pro Chodov zbytečně nervózní a především velmi nešťastná, neboť v pěti utkáních se prohrálo nejtěsnějším možným způsobem 2:3. V jarní části se pak karta obrátila, lavička domácích se zklidnila a její výkon se zápas od zápasu zlepšoval podle plánovaných předpokladů.

Všechny smolné prohry v odvetách přetavili hráči SKST na výhry a postupně se posouvali až na páté místo extraligové tabulky základní části. Přes čtvrtfinálového soupeře TTC Ostrava 2016 přešli Chodováci hladce 2:0, i když výhra na půdě soupeře byla mnohými označována jako „z mrtvých vstání“.

Na semifinále vyburcoval kouč Chodova Richard Výborný své svěřence k preciznímu výkonu, kteří na stolech, kde se nakonec vše rozhoduje, předvedli to nejlepší stolně tenisové umění.

Nejprve Antonín Gavlas přehrál stále se zlepšujícího a velmi houževnatého soupeře Ondřeje Květona 3:1, následovala velmi očekávaná bitva Michala Bankosze a především ostravského Víta Kadlece, který ve čtvrtfinále předvedl famózní výkon a z posledního mládežnického PRO-TOURu, který se pořádal v Belgii, si odvezl bronz.

Jeho forma proto byla velkým očekáváním. Nicméně dlouhé cestování se na výkonu soupeře projevilo. Působil značně unaveně, čímž výhru chodovskému Michalu Bankoszovi velmi usnadnil. Za stavu 2:0 pro Chodov následoval zápas dvou velmi zkušených matadorů a to Dmitrije Prokopcova a Miroslava Bindače.

Nasazení Bindače bylo velkým překvapením, nicméně Bindačova výhra ze základní části soutěže byla jasným motivačním prvkem, jak se pokusit Chodov na domácí půdě potrápit, ne-li porazit. Přeci jen taková prohra by Chodováky hodně mrzela a mohla by narušit dosavadní herní pohodu. S rolí mírného favorita se však domácí hráč, familiérně označovaný jako Dima, tentokrát poradil velmi dobře.

V prvním setu sice ještě neproměnil setboly, ale následující tři sety byly již jasnou dominancí chodovského stolního tenisty, který tak pod taktovkou trenérovo taktiky velmi rychle našel recept na svého soupeře a výhrou 3:1 tak získal pro Chodov třetí vítězný bod a tedy průběžné vedení v semifinálové sérii.

Odveta se odehraje ve čtvrtek 2. května od 18.00 hodin v Ostravě, a bude ji možnost sledovat na ČT Sport Plus, kanál ArenaSport anebo YouTube (kanál České asociace stolního tenisu).