„Výborný výkon našeho týmu na servisu a v následné obraně na síti. Tam jsme byli jednoznačně lepší a zaskočili soupeře, naštěstí nás to provázelo celý zápas,“ chválil si výkon svého týmu v první osmifinálové bitvě kapitán Karlovarska Daniel Pfeffer.

Pouze v prvním setu byla k vidění vyrovnaná bitva, která se odehrála za třaskavé atmosféry, když hosty dorazila do haly míčových sportů podpořit stovka příznivců Galatasaray.

Karlovarsko si sice během prvního setu vytvořilo až tříbodový náskok, ale hráči Istanbulu ho dokázali postupně docvaknout,a naopak sami se dostali ve druhé polovině první sady do dvoubodového trháku. Ale ani jim náskok nevydržel a set dokráčel do dramatické koncovky, kterou dokázaly Vary přetavit v důležitou výhru 25:23.

To se promítlo do druhé sady, ve které tahali hráči Galatasaray za kratší konec, když Karlovarsko před svými fanoušky na palubovce dominovalo ve všech činnostech, čímž urvalo i druhý set v poměru 25:18. Skvělé vystoupení volejbalové družiny z lázeňského města podtrhl parádní třetí set, ve kterém Vary dokráčely bez větších problémů k výhře 25:16.

„Zápas nebyl emocionálně jednoduchý a někteří se s tím prali, ale ta touha zvítězit a kvalitní obranná fáze nás dovedly k parádnímu výsledku a myslím si, že jsme udělali fanouškům radost,“ řekl spokojeně po utkání trenér Karlových Varů Jiří Novák.

Karlovarsko ještě před odvetou v Turecku, která bude na programu ve čtvrtek 20. ledna od 21.00 hodin, odehraje v sobotu 15. ledna od 17.00 hodin zápas v rámci 14. kola UNIQA extraligy na palubovce Příbrami.

VK ČEZ Karlovarsko – Galatasaray HDI Istanbul 3:0 (25:23, 25:18, 25:16). Rozhodčí: Hulka (Ukrajina), Niewiarowska (Polsko). Čas: 73 minut. Diváci: 830.
Karlovarsko: Vašina, Zajíček, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libero Pfeffer.
Galatasaray Istanbul: Subasi, Ulu, Siratca, Aydin, Svas, Yenipazar, libera Hatipoglu, Cakir (stř. Capkinoglu).