Po covidové přestávce se představila na prvním závodu sezony v rámci Triatlon Labe Arena 70,3 na trati ½ Ironmana v areálu veslovacího kanálu v Račicích a své vystoupení přetavila chebská triatlonistka v cenné stříbro.

Samotný závod se odehrál v uzavřeném areálu za doprovodu aprílového počasí a svou účastí závod zpestřili například triatlonisté české špičky Lukáš Kočař či Tomáš Řenč. Na startovní rošt se pak postavila stovka triatlonistů z důvodu omezení kapacity v rámci bezpečnostních a hygienických opatření, kdy pro ně byly nachystány objemy 1,9 km plavání, 90 km jízdy na kole a 21,1 km běhu.

Plavecká část probíhala na Račickém kanálu, kde se u většiny závodníků projevila absence plaveckého tréninku v podobě zhoršených výkonu. Stolarčiková přesto vylézala z vody jako první žena. Po rychlém depu zahájila cyklistickou část s osmnácti okruhy na přilehlém asfaltovém oválu. Během prvního okruhu však začalo úřadovat nevyzpytatelné počasí, když okruh začal zkrápět déšť, který následně proměnil trať v hodně nebezpečnou.

„Jakmile začalo pršet, dostala jsem velký strach, protože před pěti lety jsem zde upadla a zlomila si klíční kost,“ vracela se ve vzpomínkách ke zranění Stolarčiková.

Tentokrát se však počasí během cyklistiky umoudřilo a chebská triatlonistka si udržela vedení i po druhé disciplíně. Následovalo další depo pod diváckou tribunou a výběh na poslední část závodu, půlmaraton, který se skládal z pěti čtyřkilometrových okruhů.

„Zpočátku jsem držela tempo těsně pod pět minut na kilometr, ale v posledním kole mě doběhla soupeřka, která běhá půlmaraton o téměř deset minut lépe než já,“ připomněla rozhodující moment závodu Stolarčiková.

„I přes všechnu snahu se jí udržet to nebylo možné a do cíle jsem nakonec doběhla se čtyřicetivteřinovou ztrátou v čase 5:09 hodin na druhém místě,“ poukazovala chebská triatlonistka, která na úvod sezony dosáhla na velmi cenné druhé místo, jímž zcela jistě potěšila i svého trenéra Jana Vaňka. Stolarčikovou čeká v nejbližší době vrchol sezony v podobě startu na Slovakmana, který bude na programu 1. srpna v Piešťanech.