Květen se totiž pravidelně stává měsícem oceňování nejlepších volejbalistů, volejbalistek, trenérů a rozhodčích za uplynulou sezonu. V loňském roce se anketa z důvodů nedohrání soutěží nekonala, ale v letošním roce, kdy český volejbal slaví 100 let své existence, ty nejlepší známe.

Volejbalista
Jan Hadrava
Volejbalistka
Michaela Mlejnková
Nejlepší hráč extraligy
Patrik Indra
Nejlepší hráčka extraligy
Veronika Trnková
Trenér družstva mužů
Jiří Novák
Trenér družstva žen
Libor Gálík
Beachvolejbalový pár mužů
Perušič – Schweiner
Beachvolejbalový pár žen
Hermannová – Sluková
Rozhodčí
Vlastimil Kovář mladší
Cena za celoživotní dílo
Miroslav Nekola
Cena fair play
Volejbal Červený Kostelec

Českému volejbalu se stalo ctí, že slavnostní galavečer přivítala historická budova Senátu Parlamentu České republiky za účasti jeho předsedy Miloše Vystrčila.

A zářily na něm i barvy Karlovarska. V kategorii trenér družstva mužů totiž slavil triumf trenér Karlovarska a současně trenér české reprezentace Jiří Novák, který na západě Čech v sedmileté historii klubu získal již druhý mistrovský titul.

„Nicméně si myslím, že letošní ročník byl specifický. Já jsem říkal, že letos nevyhrála euforie, ale umění,“ říkal při přebírání ceny pro nejlepšího trenéra karlovarský kormidelník Jiří Novák.

Další úspěch přidal do výkladní skříně Karlovarska univerzál Patrik Indra, který se po příchodu z Liberce stal lídrem týmu z města minerálních pramenů, a po zásluze se tak stal hráčem extraligy.

Navíc se v celoročním hlasování divácké ankety o nejlepší sestavu mužů v UNIQA extralize probojovali do all stars týmu hned tři zástupci VK ČEZ Karlovarsko, a to smečař Lukasz Wiese, univerzál Patrik Indra a libero Daniel Pfeffer.