Chebští triatlonisté za doprovodu tropického a větrného počasí bojovali na tratích dlouhého triatlonu 3,8 km plavaní, 180 km jízdy na kole a 42,1 km běhu.

Letos to byl jediný závod v dlouhém triatlonu , který se na území České republiky a Slovenska konal. Ve velké konkurenci Jan Matějovský vybojoval skvělé 4. místo ve své kategorii s časem 9:51 hod., a stal se tak nejrychlejším Akademikem v dlouhém triatlonu v historii klubu.

Cenný  bronz vybojovala o víkendu na Slovensku chebské triatlonistka Julie Sandra Stolarčiková. Foto: USK Akademik ChebZdroj: Deník / Redakce

,,Na cyklistické části jsem ztratil jeden ze dvou držáků na láhev, a tak jsem v tom vedru nemohl vozit iontový nápoj i vodu. Řešil jsem to soukáním bidonu za trikot, ale přišel jsem o jistý komfort a pohodu. Ztrácel jsem překvapivě už na kole sílu a čas, naštěstí se mi podařilo v běžecké části, mé nejslabší, si vše dobře spočítat a udržet tempo, abych si mohl splnit vysněný čas,“ vracel se zpět k závodu Jan Matějovský.

Naopak Julie Sandra Stolarčiková byla na Slovakmanu už potřetí, když závod byl zároveň nejen MČR v dlouhém triatlonu, ale také součástí Českého poháru.

,,Závod byl hodně těžký, navíc mě na kole píchla včela což mě hodně zdrželo, musela jsem zastavit a vyndat si žihadlo a způsobilo to komplikace do běhu. I přes úmorné vedro jsem si vylepšila svůj nejlepší čas na 11:15 hodin a s výkonem jsem spokojená,“ přiblížila dění v cyklistické části Stolarčiková, která ve své kategorii urvala pro USK Akademik Cheb cennou bronzovou medaili.