S tímto soupeřem se Mariánskolázeňští nejmladší minižáci potkali na začátku sezóny a prohráli tehdy na domácím hřišti rozdílem třídy. To ovšem nic neměnilo na odhodlání pokusit se o odplatu.

Lokomotiva Plzeň A 52

Slovan ZŠ Jih M. Lázně 40

Do zápasu vstoupil Slovan se zkušenou trojicí hráčů - Matěj Sůva, Samuel Zabolotnij a Marek Hráský - a dvěma nováčky - Tadeáš Šorejs a Rostislav Plevák. Citelně chyběli Šimon Zabolotnij a Adam Hellmich, kteří byli vybráni do družstva Tachova jako posila pro boje o mistra republiky v mladších minižácích.

Na hostujících hráčích byla znát nervozita, dělali zbytečné chyby. Asi nejlepší výkon předvedl Slovan ve čtvrté části hry, kdy družstvo táhl především Martin Németh svými nájezdy do koše. To ale bohužel stačilo pouze na korigování výsledku.

Body Slovanu: Neméth 17, Dostál 6, Sůva 6, Mašlonka 4, Hengerič 4, Hráský 3. T.H.: 23/7.

Lokomotiva Plzeň A 56

Slovan ZŠ Jih M. Lázně 34

Druhý zápas se už tolik nevydařil, špatná koncentrace v obraně a pavučina na soupeřovo koši, která nešla protrhnout, zapříčinila, že po první čtvrtině prohrávali hosté o 17 bodů.

Asi nejpříjemnějším faktem zápasu byl výkon Václava Dostála, který jako jeden z mála měl perfektní tah na koš a skoro stoprocentní střelbu pod košem. To je dáno hlavně jeho celkovým přístupem. Na trénincích si přidává, pracuje na sobě.

Lokomotiva v závěru utkání možná až příliš přitvrdila, s čímž se Slovan těžko vyrovnával. Při snaze ubránit plzeňské šance navíc rychle ubývaly síly, jež pak chyběly nejen při zakončení ale především při rozehrávce a přechodu na útočnou polovinu hřiště.

Zápas tedy skončil vyšším rozdílem než ten první, prohry už ale byly daleko menší než na začátku sezóny.

„Celkově bylo znát, že se kluci vydali správným směrem a začínají na hřišti prodávat to, co se na trénincích pilně učí. Doufejme, že jim to vydrží. Škoda jen, že se na začátku druhého zápasu zranil ústřední rozehrávač Matěj Sůva a nemohl tak do dění na hřišti zasáhnout,“ poznamenal trenér Slovanu Radek Hulák.
Body Slovanu: Dostál 11, Neméth 6, Kalivoda 6, S. Zabolotnij 4, Plevák 2, Hengerič 2, Sůva 2, Hráský 1. T.H.: 18/5.

JOSEF MILOTA