Sokolov cup 2012 ovládli borci Old boys Cheb

Sokolov –V tělocvičně sokolovského gymnázia se uskutečnil pod patronací reprezentanta Petra Jiráčka futsalový turnaj veteránů.

12.1.2012

V tělocvičně sokolovského gymnázia se uskutečnil pod patronací reprezentanta Petra Jiráčka futsalový turnaj veteránůFoto: Deník/ Zdeněk Plachý

Druhý ročník veteránského futsalového turnaje hráčů nad 40 let přivítala v sobotu tělocvična Gymnázia Sokolov. Na palubovce se představilo celkem osm týmů, které se utkaly ve dvou skupinách systémem každý s každým na 15 minut. Dva nejlepší týmy skupin potom postoupily do semifinále, zbylá mužstva si to rozdala o konečné pořadí.

Turnaj pod patronací českého reprezentanta a odchovance sokolovského fotbalu Petra Jiráčka, který mimochodem věnoval vítězům turnaje svůj originální dres, vyhráli borci z Old boys Cheb (s Petrem Jiráčkem starším v sestavě), kteří ve finále porazili domácí Fortunu, na kterou tak, stejně jako v prvním ročníku, zbylo „pouze“ druhé místo. Ze třetí příčky se radovali hráči ASP Loket, kteří v souboji o bronz pokořili sokolovské Detektivy.

Nezapomnělo se ani na ocenění individuálních výkonů. Cenu pro nejlepšího střelce si odvezl chebský Dušan Šturm, autor sedmi branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Petr Vlasák z ASP Loket, nejlepším hráčem turnaje Pavel Šiba z Fortuny. Ocenění za nejrychleji vstřelenou branku potom převzal Michal Finke z vítězného Old Boys.

Poděkování zaslouží vedle organizátorů klání také sudí Karel Stodola, jenž prakticky odřídil celý turnaj, a DJ Zdeněk Weber, ten se staral nejen o hudbu, ale také o celkové moderování, účastníci tak byli informováni nejen o tom, kdo zrovna hraje, ale také o aktuálním stavu a střelcích branek. No a ti, kdo nebyli přítomni přímo v tělocvičně, mohli sledovat on–line přenos na velké obrazovce v „zázemí“.

„Turnaj se vydařil po všech stránkách. Vítězové z Old boys Cheb si zaslouženě odvezli vítězný pohár, na turnaji podávali nejlepší výkony. Děkuji všem aktérům za předvedené výkony a vystupování, kterým přispěli k pohodové atmosféře celé akce. Jsme samozřejmě velmi rádi, že nám turnaj zaštítil Petr Jiráček,“ uvedl Roman Heřman, hlavní organizátor akce, který chystá pokračování již v létě. „Turnaj se odehraje podobným systémem jako ten zimní, ale na umělé trávě v areálu Baníku Sokolov, a to 9.6. 2012. Všechny s předstihem na tento turnaj, který se bude hrát již počtvrté, zvu a věřím, že bude neméně zdařilý jako ten halový.“

Skupina A

Výsledky: Fortuna – Termiti 5:0, Jindřichovice – Old boys 0:4, Fortuna – Jindřichovice 1:0, Old boys – Termiti 4:1, Fortuna – Old boys 2:1, Jindřichovice – Termiti 0:2.

Pořadí: 1. Fortuna (skóre 8:1) 9 bodů, 2. Old boys (9:3) 6, 3. Termiti (3:9) 3, 4. Jindřichovice (0:7) 0.
Skupina B

Výsledky: Gamby – Detektiv 2:3, ASP Loket – Nové Sedlo 0:0, Gamby – Nové Sedlo 0:0, ASP Loket – Detektiv 2:2, Gamby – ASP Loket 2:4, Nové Sedlo – Detektiv 0:3.

Pořadí: 1: Detektiv 8:4 7 bodů, 2. Loket 6:4 5, 3. Nové Sedlo 0:3 2, 4. Gamby 4:7 1.

O 7. místo: Gamby Svatava – Jindřichovice 2:0. V souboji o předposledního „fleka“ otevřel skóre již v 1. minutě Milan Pacholík. Výhru veteránů Gamby Svatava potom pojistil v 6. minutě duelu Petr Pisár.

O 5. místo: Termiti Loket – Plynotherm Nové Sedlo 1:3. V zápase o konečné páté místo Sokolov cupu 2012 se rovněž rozvlnila síť již v 1. minutě, kdy poslal Plynotherm do vedení Sláva Suchý. Ve 4. minutě sice srovnal Hynek Falář, ale Novému Sedlu vrátil bleskově vedení znovu Suchý. Termiti bojovali v dalším průběhu o vyrovnání, ale víc než nastřelit tyč nedokázali. Dvě minuty před koncem potom pečetil výhru novosedelských borců Antonín Petřík.

Semifinále

Fortuna Sokolov – ASP Loket 0:0 PK (3:2). V prvním semifinále nakonec branka ze hry nepadla, i když v posledních vteřinách zápasu mohl penalty odvrátit sokolovský Pavel Šiba, jeho brejk ale zhatil gólman Lokte. O postupujícím tak nakonec rozhodla čtvrtá série pokutových kopů.

Old boys Cheb – Detektiv Sokolov 3:0. Chebští šli do vedení již na konci první minuty zásluhou Dušana Šturma. Poté se Detektiv sympaticky snažil o vyrovnání, ale přece jen duel zvládli nakonec lépe fotbalovější Old boys. V 11. minutě připojil druhou branku Martin Šperl a patnáct vteřin před závěrečným hvizdem pečetil výhru znovu Dušan Šturm.

O 3. místo

ASP Loket – Detektiv Sokolov 3:0. V zápase o bronzovou příčku se čekalo na branku až do 10. minuty. V té poslal Loket do vedení Jiří Macák. Vzápětí mohl srovnat Polesný, ale jeho pokus zastavila tyč. A tak ke slovu přišli znovu borci z Lokte. Ve 12. minutě se trefil Martin Mudra a o minutu později dovršil výhru a tím také obhajobu třetí příčky Josef Ševc.

Finále

Fortuna Sokolov – Old boys Cheb 0:5. V závěrečném utkání turnaje na sebe narazili znovu soupeři ze skupiny. Tentokrát byli ale úspěšnější hosté z Chebu. Poté, co Fortuna ve 4. minutě inkasovala, se její hráči vrhli do útoku, s přibývajícím časem ještě více otevřeli hru a Chebští postupně trestali. Střelecky se zadařilo Dušanu Šturmovi, který vstřelil hattrick, po jedné brance přidali Jiří Vondrášek a Martin Šperl.

Sestavy

Old boys: Petr Dohnal, Michal Finke, Petr Hála, Jiří Vondrášek, Dušan Šturm, Martin Šperl, Petr Jiráček starší.

Fortuna: Petr Kleiner, Pavel Šiba, Roman Heřman, Robert Jirgl, Vladimír Kraus, David Peřina, Vlastimil Hendrych, Radek Jesepčuk, Radek Kaiser.

ASP Loket: Petr Vlasák, Ludvík Gergely, Tomáš Kubík, Josef Ševc, Jiří Macák, Miroslav Ferko, Martin Mudra, Jiří Poupě.

Detektiv: Jaroslav Podlaha, Richard Gregor, Daniel Šťáhlovský, Jiří Hušek, Robert Benda, Radek Neděla, Jan Onak, Petr Polesný, Luděk Beran, Václav Šťáhlovský.

Nové Sedlo: Stanislav Suchý, Milan Kubelka, Miroslav Rubáš, Daniel Nekys, Kamil Farkaš, Antonín Petřík, Bedřich Rychna, Milan Pešák.

Termiti: Michal Kolesnáč, Pavel Valta, Jiří Kamenský, Václav Neudert, Pavel Květoň, Rudolf Flaška, Marek Krejčí, Václav Michalec, Hynek Falář.

Gamby: Jan Lukeš, Josef Bolen, Petr Pisár, Pavel Kucín, Miroslav Jirgl, Milan Pacholík, Luděk Barvínek, Václav Jílek, Libor Kostlivý, Gerhard Nicklas.

Jindřichovice: Tomáš Havlík, Josef Surový, Jan Špirka, Martin Suchan, Petr Bigas, Jiří Bigas, Miroslav Truhlář, Libor Kasl, Josef Majďák.