Na Skalce soutěžili atleti na Malé ceně Chebu

Cheb - Nejmenší atleti soutěžili v chladném počasí

13.5.2009

Chebská atletka Sára Janušková obsadila konečné druhé místo. Udělala tak radost nejen sobě, ale i svým trenérům. Foto: DENÍK/ Bedřich Klima

Druhý ročník Malé ceny města Chebu v atletice, která je určená skutečně těm nejmenším atletům, proběhla za velmi studeného počasí. Zdálo se, že na Skalce by se mohlo dařit jen dětem Eskymáků, ale 106 atletů a atletek ze všech atletických klubů z Karlovarského kraje a škol chebského okresu (5. ZŠ Cheb a ZŠ Luby) bojovalo nejen z nepřízní počasí, ale i umístění v atletickém trojboji, který se skládal u ročníků (1998 –2002) z běhu na 60 m překážek z hladkého běhu na 60 m a skoku do dálky a u těch starších (1996-1997) rovněž ze 60 m a dálky a hodu kriketovým míčkem.
Celý závod připravili trenéři chebského Unionu (J. Kastner, S. Keslová a P. Tirala) a na práci u jednotlivých disciplín se podíleli všichni ostatní ať už aktivní starší atleti a atletky, tak zbytek trenérů.

Nejmladší žákyně vyhrála z převahou Jana Novotná (60 m - 9.1, 60 m přek. 10.4, dálka 433 cm), která v žádné z disciplín nenašla přemožitelku, stejně jako Filip Sochůrek (8.6 9.7 407 cm). Oba reprezentovali karlovarský Triatlet.

Z Chebských byla nejlepší Bára Gogorová, sedmá pak Markéta Petrikovičová a jedenáctá Aneta Tiralová. V této kategorii startovalo 42 atletek! Mezi chlapci byl šestý David Richter, devátý Michal Brych a jedenáctý Tom Křížek.

Chodovská Michaela Pechoušková zvítězila mezi mladšími žákyněmi (60m 8.8 kriket 40.50 a dálka 405). Výborně bojovaly dvě chebské atletky – tradičně druhá Sára Janušková a třetí Tereza Kristková. Sedmé místo pak ještě obsadila Anna Langmaierová.
Lubský Filip Pacholík, kterého, jako jediného reprezentanta školy převezl populární házenkářský trenér Josef Heřmánek, byl rovněž ve všech disciplínách k neporažení. Vyhrál 60 m 8.3, kriket 55.64 a dálku 425 cm.

Chebský Union reprezentoval pátý Václav Karabec a sedmý Matěj Jeřábek a devátý Jan Dvořák.
Závod uzavíraly štafety – 4 x 250m , ve kterých běželi společně chlapci i děvčata.

Union vyhrál tu nejmladší ve složení M. Petrikovič, P. Voropajev, B. Gogorová, M. Petrikovičová a ve starší kategorii za vítězným Chodovem byl Union druhý – V. Karabec, M. Jeřábek, S. Janušková a J. Dvořák.

Mladší žactvo bude bojovat zítra v Karlových Varech v mistrovství kraje družstev a není bez nadějí na postup do podzimního finále, které bude v Klatovech.

(jak)

13.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Dolní Žandov - Jako jediní zástupci Chebska bojují dobrovolní hasiči z Dolního Žandova o titul Dobrovolní hasiči roku 2017.

Traktorista srazil sloup na poli, měl skoro dvě promile alkoholu

Chebsko - Při práci na poli narazil traktorista do sloupu vysokého napětí, ten se skácel k zemi a poškodil další dva sloupy. Bez elektřiny zůstalo 900 odběrných míst.