Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jacek Přibáň byl opět u další atletické parády

Cheb - Chebský atletický odborník by jednou rád moderoval vyhlášení Atleta roku

3.2.2008
SDÍLEJ:

MARKETINGOVÝ ředitel výškařských mítinků Pavel Průša (vlevo) diskutuje s Jackem Přibáněm před zahájením akce. Foto: Foto: archiv

Je všeobecně známo, že Jacek Přibáň (předseda Sportovní Unie Chebska, místopředseda krajského ČSTV, předseda krajského svazu atletiky a prezident atletického Unionu) je obrovským nadšencem královny sportu – atletiky. Kromě toho, že vozí diváky na světové atletické podniky – nyní se třeba chystají povzbuzovat naše reprezentanty na halovém mistrovství světa ve Valencii – a trénuje úspěšně chebskou atletickou mládež již po několik generací, patří mezi naše nejlepší moderátory atletiky v republice. Nedávno jsme ho mohli například sledovat a poslouchat na televizní obrazovce při moderování dvou skvělých výškařských závodů.


Přibližte našim čtenářům, o jaké mítinky se jednalo?

„Byl to již čtvrtý ročník ´Moravské výškařské tour´, letos ve dvou městech – Hustopečích a Třinci a měl skutečně světovou úroveň. Na startu byly velké hvězdy této disciplíny. V ženách například držitelka bronzové medaile z OH v Athénách Viktoriya Styopina z Ukrajiny, naše tři nejlepší – Dubnová, Straková a Laláková. V mužích byli diváci třeba zvědavi na souboj rovněž bronzového z OH Jaroslava Báby s Američanem Jamie Nietem, který byl byl OH čtvrtý a nemůže to Jardovi zapomenout. Zážitkem byly pokusy malého ´velkého´ Švéda Linuse Thornblada, který je Švédsku velkým soupeřem legendy Stafana Holma, a má osobní rekord 238 cm(!). Celkem tedy 29 skokanů ze 16 zemí, z toho například 5 finalistů z loňského mistrovství světa v Ósace. Závod v Hustopečích dopadl obrovsky dobře - Vita Palamarová a Ariane Friedrichová se pokoušely o 201 cm a Rus Ivan Uchov si dal na stojany 241 cm – to se opravdu vidí jen na mistrovství světa nebo olympijských hrách. Toto malé moravské městečko se po závodě dostalo výkony skokanů na první místo ve světe, jak v ženách, tak v mužích!

Zažil jste určitě parádní atmosféru?
„Byla skvělá, což je zásluha opravdu výborných diváků (obě haly byly nacpány k prasknutí), ale i nás moderátorů. Dělal jsem všechny čtyři ročníky a ted‘ dva po sobě s moderátorem české televize Michalem Dusíkem. Máme rozdělené role. Michal žene publikum, mým úkolem je burcování atletů a spolupráce s diskžokejem mítinku, protože skákání je spojené s hudbou.

Nemůže muzika atlety při jejich výkonech rušit?
„Ne, právě naopak. Každý z nich předá před závodem svoji muziku a pak s ohlášením jeho jména jí diskžokej pouští. Pochopitelně, že se jedná o hity, na které hlavně může publikum roztleskávat atletovi rozběh, ale stává se i to, že si výškaři přejí absolutní klid a diváci naprosto skvěle reagují. Je „slyšet“ jenom obrovské napětí, ale pak když se pokus podaří, hlediště okamžitě vybuchuje a vytvoří obrovské decibely spolu s hudbou, která začne, díky discižokejovi, okamžitě reagovat.“

Jak v takové konkurenci dopadli naši atleti?
„Výborně. Musíme si uvědomit, že světová halové atletika je na samém začátku letošní sezóny, takže atleti nejsou ještě rozzávodění, ale výkony Ivy Strakové (l95 cm) a Barbory Lalákové (197), což jsou nejen limity na halové mistrovství do Valencie, ale umožňují jim i startovat na OH v Pekingu, byly skvělé A publikum to ocenilo obrovskou bouří. Já osobně jsem si vychutnal řev trenéra Lalákové Michala Pogányho na mě, když jsme diváky zvedli ze sedaček a oni fandili ve stoje, „Jacek milujem tě“. To vám skutečně běhá mráz po zádech.“

Dá se to označit za vrchol vaší moderátorské kariéry?
„Tak to doufám že ne, protože loni jsem třeba týden v Ostravě moderoval spolu s kolegou Kárským a skvělým, na celém světě známým americkým moderátorem, Scottem Davisem, mistrovství světa do 17 let, a po něčem takovém toužila, jak dřívější, tak i nynější plejáda skvělých českých moderátorů. Taky Zlatá tretra, Memoriál J. Odložila, Memoriál L. Daňka, všechna mistrovství České republiky a třeba i Pražská tyčka na Václavském náměstí společně se Štěpánem Škorpilem, to jsou fantastické zážitky a skutečně vysoká škola!

Co vás nyní v zimní sezoně čeká?
„Ted‘ v sobotu (dnes – pozn.red.) velký mezinárodní mítink se spoustou našich a zahraničních hvězd na pražském Olympu, a pak všechna halová mistrovství České republiky. Pak si pojedu odpočinout na mistrovství světa ve Valencii a poslechnout si, jak to dělají ve světě.“

Máte co se týká této branže nějaké sny, přání?
„Mám a hned dvě. Jedno je, aby v Chebu byla atletická hala a lidi z Chebu a okolí, by tak mohli vidět velkou atletiku, která je obrovským divadlem, a to druhé je moderovat vyhlášení Atlata roku. To první se možná někdy za desítky let splní a to druhé asi ne, tam jdou do toho lidi, kteří jsou denně třeba na obrazovce nebo na divadelních prknech a umí.“

Autor: Bedřich Klima

3.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení