Druhý ročník turnaje v badmintonu Velká cena Plánice do rodiště Františka Křižíka přilákala sedm dvojic. Z absolutního vítězství se po několikahodinovém maratonu radovala dvojice z Kynžvartu.

Finále mělo vynikající úroveň. L. Škroch, Richard Bucher porazili pár J. Prokeš, J. Šipan 2:0 po setech 21:14, 21:17
„Nemoci nám udělaly čáru přes rozpočet. Turnaje se proto nemohli zúčastnit například loňští vítězové V. Čipera a J. Touš. Na poslední chvíli se tak řada hráčů kvůli zdravotnímu stavu omluvila, takže někteří z nás museli narychlo vytvořit nové dvojice,“ uvedl hlavní organizátor turnaje Miroslav Čipera z Plánice. Také on improvizaci poznal na vlastní kůži, jeho tradiční spoluhráč ulehl s chřipkou, a tak na jeho místo musel nastoupit Vladimír Čipera mladší. Nově vytvořená dvojice si ale nevedla vůbec špatně, byla nejlepší ze zástupců Pošumaví, když vybojovala čtvrté místo.
Konečné pořadí

Účastníci turnaje v badmintonu – vzadu zleva: Plocek (Kynžvart), Prokeš (Kynžvart), Čipera (Plánice), Šipan (Kynžvart), Bucher (Kynžvart), Strnad (Klatovy), Strnad (Klatovy), Čipera mladší (Plánice); vpředu zleva: Škrochová (Kynžvart), Štruncová (Kynžvart), Prokešová se synem Michalem (Kynžvart), Štruncová (Kynžvart), Škroch (Kynžvart), Čiperová se synem Martinem (Plánice) a J. Čipera (Plánice).

1. Ladislav Škroch, Richard Bucher (Kynžvart); 2. Jaroslav Prokeš, Jiří Šipan (Kynžvart); 3. Veronika Škrochová, Petr Placek (Kynžvart); 4. Miroslav a Vladimír Čiperovi (Plánice); 5. Miroslav Strnad, Karel Strnad (Klatovy); 6. Marie Prokešová, Vendula Šnajdrová (Kynžvart); 7. Vladimíra a Jakub Čiperovi (Plánice).
Další turnaj ve čtyřhře se bude hrát začátkem února v Kynžvartu.