Jiskra Aš 64
SKB Rokycany 90
po poločase 23:35


Střelci : Novotný a Kýček po 10, Bočan a Semerák po 9, Jelínek 6, Čech 5.
V 5.kole II. ligy ČR v basketbale mužů přivítala domácí Jiskra Aš na své palubovce hosty z Rokycan. Po vyrovnaném úvodu, kdy ve 3.min. svítil na ukazateli skóre stav 6:5 přišel v následujících minutách na domácí obrovský útlum především v útočné fázi. Během pěti minut nezaznamenali ani jeden koš a hosté si pohodlně vypracovali 12-ti bodový náskok (6:18). Poté sice korigoval úspěšnou trojkou Martin Novotný, ale to bylo opět nadlouho z domácí strany vše. Proto také po 1. čtvrtině Jiskra prohrávala 9:22.
Ani nástup do 2.čtvrtiny nebyl ze strany domácích dobrý a naopak Rokycanští ještě svůj náskok navýšili a v 6.min. už vedli 15:33. Pak přeci jen Jiskra trochu přidala v obraně a do přestávky ještě vykřesala naději a náskok hostů poněkud korigovala ( 23:35)
Kdo však čekal po poločase nějaký obrat jak ve hře , tak ve skóre, byl zklamán. Ašští nestačili na v pohodě hrající hosty a ti zvýšili v 5.min. svůj náskok na 20 bodů (30:50). Přestože se domácí snažili prostřídat všechny hráče a najít optimální sestavu, nebyl ten den nikdo, kdo by ostatní strhnul a vyburcoval. Hosté z Rokycan si tak v pohodě pohlídali zbytek zápasu a zaslouženě v Aši zvítězili 64:90.

Jiskra Aš 97
BK Beroun 102
po prodloužení (87:87) (41:27)

Střelci : Bočan 21, Hadaš 19, Novotný 17, Semerák 10, Čech 7.
V neděli hostila Jiskra Aš mužstvo BK Beroun, který byl v tabulce těsně před domácími. Povinnost volala tohoto soupeře v boji o záchranu doma jednoznačně porazit. S tímto odhodláním také domácí do 1.čtvrtiny utkání vstoupili a po 8 minutách vedli 20:4. Hosté pak mírně korigovali, ale v závěru domácí opět získali komfortní 16-ti bodový náskok ( 25:9)

Ve 2.čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil Jiskra si stále udržovala svůj náskok a v 5.min vedla 33:16. Hosté z Berouna nemohli najít recept, jak překonat obranu domácích a doslova se trápili v útoku. O přestávce tak svítilo na ukazateli skóre pro domácí příznivých 41:27.
Přestože bylo jasné, že se hostům nemůže takto střelecky nedařit celé utkání, nevzali si to domácí hráči příliš k srdci a začali 2. poločas příliš lehkovážně. A přišel trest. Berounští začali trefovat jednu trojku za druhou a najednou hráči Jiskry nevěděli kam dřív skočit. Už po 7 minutách 3. čtvrtiny hosté srovnali krok 53:53 a domácí znervózněli. Dvě minuty před koncem této hrací doby dokonce šli hosté do vedení 55:59, ale domácí opět bojovností strhli vývoj skóre ve svůj prospěch 63:60.

V dramatické 4.čtvrtině se přelévalo vedení z jedné strany na druhou. Nejprve domácí utekli na 68:61 a už to vypadalo, že si první vítězství v soutěži nenechají vzít, ale hosté opět přidali a dvě minuty před koncem se ujali vedení 80:82. V dramatické koncovce za stavu 84:87 vhazovali domácí po oddechovém čase z půli hřiště a podařilo se jim úspěšnou trojkou v poslední vteřině vynutit si prodloužení.(87:87)
V prodloužení se bohužel potvrdilo, že Jiskra nezvládá vyrovnané a vypjaté koncovky utkání. Sice si vybojovala prodloužení, ale zkušení hosté si hru pohlídali a rozesmutněli domácí diváky výhrou v Aši 97:102.

Po utkání jsme hovořili s trenérem domácích Václavem Hadašem a požádali jej o zhodnocení :
„Co k tomu říct? V sobotu se nám tragicky nedařila střelba! Ne, že bychom byli tak výrazně slabší než soupeř, ale největší rozdíl je v proměňování vyložených střeleckých pozic. Zkušení hostující hráči drtivou většinu těchto pozic promění, kdežto mi nedáme téměř nic, pak se nestačíme vrátit do obrany a soupeř nám dává jednoduché koše. To na něj samozřejmě působí pozitivně a nás to naopak ještě víc sráží do kolen. A nedělní zápas? Říkám si, kdy už konečně přijde čas a i my vyhrajeme dramatickou a vyrovnanou koncovku? Pravda ale je, že žádná dramatická koncovka v tomto zápase nemusela být! Kdybychom udrželi koncentrovanost a nepovolili hostům střelecké manévry ve 3.čtvrtině ( ta skončila pro hosty 22:33) nemuseli jsme se pak v koncovce zápasu trápit a dnes už mohli mít na svém kontě důležité vítězství. Bohužel!“

Vysvětlení podal Václav Hadaš i k tomu, že se v neděli opět objevil v dresu, i když už hráčkou kariéru ukončil.
„Chtěl jsem mužstvu pomoci i jinak než z lavičky (a taky je vyburcovat), když se stále nedaří. Po utkání s Rokycany přišli za mnou sami kluci a říkali, ať to zkusím, že není v naší situaci co ztratit, tak jsem se vrátil i jako hráč, dnes poprvé v sezóně! Fakt je, že jsem si říkal, že by to měli odehrát ti mladší, ale pokud tomu mužstvu můžu být prospěšný i jako hráč, tak to udělám. Až budu cítit, že jsem tam k ničemu, tak toho nechám. Definitivně,“ přiznal.
V 7. a 8.kole II.ligy ČR se Jiskra Aš opět představí na domácí palubovce a konečně se pokusí prolomit zatím nepříznivou bilanci letošní sezóny. V sobotu 24.11. od 17:00 hod. přivítá mužstvo BK Strakonice a v neděli 25.11. hostí od 11:00hod. TJ Klatovy.