Další dva zápasy odehráli basketbalisté Jiskry Aš ve druhé lize mužů a po šňůře porážek si Ašští ve druhém duelu konečně připsali vítězství.

Jiskra Aš 57
BK Strakonice 68
po poločase 22:39


Střelci Aše: Novotný 12, Hadaš 9, Lang 7, Čech 6, Mácha 5
V 7. kole hostila domácí Jiskra Aš družstvo BK Strakonice. Jak se pomalu stává tradicí, tak po vyrovnaném začátku zápasu (6. min 8:7) se domácí Jiskra dostala do herního útlumu a nechala svého soupeře bodově odskočit. Tak se stalo i v tomto utkání a hosté vyhráli 1. čtvrtinu 13:18.
Ještě větší herní výpadek však domácí předvedli v úvodu 2. čtvrtiny, kdy téměř 5 minut nedali ani bod a hosté ze Strakonic zvýšili svůj náskok na 13:34. To už s Jiskrou nevypadalo vůbec dobře! V závěru této části hry se alespoň domácím podařilo zastavit rozjeté hosty, přesto v poločase svítilo na ukazateli skóre hrozivých 22:39.

Nástup do druhého poločasu měli lepší domácí, kterým se podařilo stáhnout náskok na 14 bodů (28:42), ale poté opět neproměňováním vyložených příležitostí a nepřesností v obraně dovolili hostům vybudovat si komfortní náskok do závěrečné části zápasu (37:60).
Alespoň s vírou odvrátit debakl na domácí palubovce vstoupila Jiskra bojovněji do 4. čtvrtiny utkání. Hned v jejím úvodu po sérii několika košů v řadě se podařilo snížit na 45:60. Hosté sice přidali, ale jedn a půl minuty před koncem byl rozdíl ve skóre 10 bodů (56:66). Závěr si Strakoničtí ale už pohlídali a v Aši zvítězili 57:68.


Jiskra Aš 72
TJ Klatovy 66
po poločase 34:44


Střelci Aše: Hadaš 24, Semerák 15, Soukup 11, Koubek 6, Novotný, Vrána a Mácha po 4.
V nedělním utkání se střetla mužstva, která zatím neokusila pocit vítězství v tomto ročníku soutěže. Obě chtěla právě v tomto zápase protrhnout tu šňůru porážek a konečně si připsat výhru. Hosté se navíc přivezli posilu Marka Kozla hrajícího první ligu za mužstvo BC Západ Plzeň.
Po vyrovnaném úvodu (8:12) jako by na domácí opět padla deka a nepřesnostmi, jak v útoku, tak v obraně dovolili hostům získávat lehké pozice ke skórování. Toho Klatovští samozřejmě využili a vyhráli 1.čtvrtinu hladce 15:28!

Ještě v úvodu 2.čtvrtiny zvýšili hosté vedení na 15:32, ale poté domácí zlepšenou hrou především v útočné fázi stáhli náskok hostí na 7 bodů (6.min 27:34). Poté se hra vyrovnala a v poločase svítil na ukazateli skóre stav 34:44.
O přestávce odešli domácí hráči do šatny a po důrazné domluvě a se změněnou taktikou doslova vtrhli na palubovku v úvodu 3.čtvrtiny. Po pěti minutách této části hry bylo skóre zápasu vyrovnané 49:49! Pak se mužstva postupně střídala ve vedení, ale v závěru se domácím přeci jen podařilo trojkou v posledních vteřinách strhnout vedení na svou stranu (57:56).

V bojovném výkonu pokračovali domácí i v poslední části hry a zaskočení hostující hráči najednou nevěděli, kam dřív skočit. Hned v úvodu si Ašští vypracovali 9-bodový náskok (67:58). Poté se Klatovští trochu vzpamatovali a opět se jim podařilo snížit na 67:64. Koncovku zápasu si ale tentokrát už domácí nenechali vzít a dovedli utkání do vítězného konce (72:66).

„V sobotním utkání jsme hráli opravdu špatně a „přijatelný“ výsledek jsme zachránili až v poslední čtvrtině zápasu. V neděli jsme opět měli tragický vstup do utkání, přestože jsme strašně chtěli vyhrát! Naštěstí se nám to po zlepšeném výkonu ve druhém poločase podařilo. Stále to ale není ono, chybí mi větší týmový duch v mančaftu a s tím souvisí i předváděné výkony,“ hodnotil oba zápasy Václav Hadaš, hrající trenér Jiskry Aš, který se střelecky zaskvěl ve druhém střetnutí, kdy soupeři nastřílel dvacet čtyři body.
V příštím 9. a 10. kole II.ligy ČR v basketbale mužů zajíždí Jiskra Aš na palubovky soupeřů. V sobotu 8.12. hraje v Ústí nad Labem a o den později, v neděli 9.12. v Teplicích.