Pouze se sedmi hráči Hotelové školy Mariánské Lázně odjížděl trenér Roman Gezo do Sokolova obhajovat loňské prvenství na finále středních škol v basketbalu. Citelně chyběl nejlepší střelec z okresního kola Filip Soukup, jehož sklátila nemoc.
Finálového turnaje se účastnilo šest družstev, vždy dva postupující z chebského, sokolovského a karlovarského regionu.
Hrálo se pouze dvakrát sedm minut hrubého času. Ten se zastavoval jen při házení trestných hodů a při oddechových časech. Pouze poslední minuta se hrála vždy na čistý čas. Povinné střídání hráče bylo už po čtvrté osobní chybě.

Týmy byly rozděleny do dvou tříčlenných skupin, v nichž se utkal každý s každým. Vítězové pak měli nárok bojovat v posledním zápase o celkové prvenství.

V prvním duelu narazili mladí basketbalisté z Hotelové školy na SOŠ Karlovy Vary. V jednoznačně vedeném utkání, které skončilo výhrou lázeňských 22:7, se na hřiště podíval celý kádr.

Pak ovšem na hotelováky čekalo pořádající Gymnázium Sokolov. To byl mnohem tvrdší oříšek. Domácí, hnáni svými fanoušky, kladli nevídaný odpor. Díky taktickým pokynům v závěru zápasu hosté odolali, i když je to stálo mnoho sil, a uhájili nejtěsnější výhru 13:12.
Ve finále se podle předpokladu setkala Hotelová škola s Gymnáziem Karlovy Vary. Varští měli v úvodu navrch, avšak v posledních minutách, kdy už šlo o všechno, nasadili svěřenci trenéra Geza osobní pressing po celém hřišti a díky získaným míčům a úspěšným nájezdům zvítězili 20:16.
Obhajoba se basketbalistům Hotelové školy Mariánské Lázně povedla. Ale nadřeli se na ní pořádně.
Na výsledku se podíleli tito hráči: Martin Mácha, Marek Lang, Dominik Štětka, Jiří Vávra, Michal Pacinda, Jiří Josefi a Martin Šmíd.
O den dříve startovala na krajském finále i mariánskolázeňská děvčata ze stejného školského zařízení. Těm se ovšem tolik nevedlo a nevyhrály ani jeden zápas. Konečné šesté místo bylo spravedlivé.

Přesto je kouč Gezo pochválil za aktivní přístup a za to, že ani jedno utkání nevypustily a bojovaly až do konce, byť bylo o výsledku rozhodnuto.
Nutno podotknout, že už samotný postup do kraje byl pro ně velkým úspěchem. V jejich sedmičlenném kádru byla pouze jedna aktivní basketbalistka.
Mariánskolázeňské studentky hrály v tomto složení: Kateřina Zelenková, Veronika Houdková, Vendula Mrovcová, Monika Švecová, Sabina Soukupová, Michaela Betlachová a Bára Pistauerová.

(Josef Milota)