Jinak než černý víkend se nedá popsat vystoupení dvou basketbalových družstev Slovanu Mariánské Lázně na hřištích soupeřů. Ani v jednom ze čtyř zápasů se jim nepodařilo zvítězit.

BK Kladno 73
Slovan M. Lázně U18 49
po poločase 36:18

Zápas mezi třetím (Kladno) a sedmým týmem ligové tabulky (Slovan) nedával hostům příliš velké šance. V domácím prostředí se jim sice podařilo těsně o bod vyhrát, ale to bylo se třemi plzeňskými posilami na hostování, které tentokrát nebyly k dispozici. Přesto se dá říci, že se hráči Slovanu svého fyzicky mnohem lepšího soupeře nezalekli a podali alespoň bojovný výkon.
„I přes víceméně předpokládanou porážku musím kluky pochválit. V rámci možností odvedli maximum. Projevila se vyšší herní i věková vyzrálost soupeře,“ dodal k zápasu trenér mariánskolázeňského Slovanu Roman Gezo.
Střelci Slovanu: Adamec 11 (2 trojky), Lambert 11, Vodička 9, V. Petrák 6, Štětka 4, Kříž 3 (1), Srnec 2, F. Soukup 2, Vávra 1. T.H.: 20/8.

Slavoj Vyšehrad 67
Slovan M. Lázně U18 48
po poločase 29:30

Překvapivě vyrovnané utkání, v němž měli hosté v prvním poločase mírně navrch. Do té doby předváděli koncentrovaný výkon v obraně i v útoku. Pak se ale projevila únava tří opor – Štětky, Vodičky a V. Petráka – které měli v nohách předchozí zápas s extraligovými juniory v Táboře, a tak hosté ovládli zbytek zápasu.
„Prvních dvacet minut jsem kluky nepoznával. Výborně bránili a i v útoku hráli disciplinovaně. Pak jsme ale odešli fyzicky a bylo rozhodnuto,“ omlouval porážku kouč Gezo.
Střelci Slovanu: Vodička 12, Štětka 9, Lambert 8, V. Petrák 8, Adamec 4 (1), F. Soukup 3 (1), Kříž 2, Srnec 2. T.H.: 16/8.

BC Benešov 66
Slovan M. Lázně U20 61
po poločase 30:32

Vstup do zápasu měli lepší hosté, brzy se dostali do vedení 4:0. Poté se hra vyrovnala. Na dalším průběhu se výraznou měrou podepsali rozhodčí. Hosté, kteří přijeli oslabeni o tři hráče kádru, měli po první čtvrtině na svém kontě čtrnáct faulů, zatímco domácí pouze jeden. Přesto Mariánskolázeňští vstupovali do poslední čtvrtiny se čtyřbodovým náskokem. V ní se jim ale poroučeli předčasně z palubovky pro pět osobních chyb největší opory – Mácha, M. Soukup a Lang – a domácí toho patřičně využili.
„I přes nepřízeň rozhodčích nejsem s hrou juniorů spokojen. Hráči si vůbec nepřipouštěli, že by s papírově slabším soupeřem mohli prohrát. Bohužel se tak stalo. O katastrofální střelbě šestek je lepší vůbec nemluvit,“ dštil síru trenér Gezo.
Střelci Slovanu: M. Soukup 16, Lang 12, Bielko 8, Bytel 8 (2 trojky), Mácha 7, M. Petrák 5, Vodička 4, Štětka 1. T.H.: 29/7!!!

BK Tábor 89
po poločase 45:33

Ani v neděli se obraz hry mariánskolázeňských juniorů nezměnil, hráči přistoupili k utkání více než laxně a Tábor to trestal. Už v první půli měl domácí celek jedenáctibodový náskok.
Ten si udržoval až do závěrečné čtvrtiny, kdy po vyfaulování Máchy a M. Soukupa ještě zvýšil.
„Nedisciplinovaným přístupem a neuposlechnutím taktických pokynů jsme se sami pasovali do role poraženého,“ uzavřel stručně nepovedený zápas Gezo.
Střelci Slovanu: Lang 20, Bielko 15, Mácha 8, Bytel 8 (2 trojky), M. Soukup 6, M. Petrák 2, Vodička 2. T.H.: 27/17.