Další zápasy o 5.–10. místo v ligové soutěži staršího dorostu v kategorii U 18 sehráli basketbalisté Slovanu Mariánské Lázně. I přes porážky způsobené hlavně citelným oslabením kádru bojovali Mariánskolázeňští obětavě až do konce.

Slavoj Litoměřice 78
Slovan Mar. Lázně 61
po poločase 39:30

Hosté si na severu Čech nedělali bez Vodičky a Lamberta kdovíjaké šance na dobrý výsledek. Však to do čtvrté minuty, kdy prohrávali už 11:0, vypadalo, že úplně rezignují. Litoměřičtí po tomto úvodu už ani nepočítali s nějakým odporem.

Po prvním oddechovém čase a domluvě trenéra Romana Geza se hra nejen opticky vyrovnala a po deseti minutách svítilo na ukazateli slibných 19:15.
Ani v další části hry to nebylo jiné, přestože Slovan nastoupil pouze s jedním typicky podkošovým hráčem (Vít Petrák). Devízou hostů byla slušná střelba ze tříbodové pozice a překvapivě i proměňování trestných hodů.

Nakonec si ale domácí přece jen vítězství nenechali ujít, i když se na něj notně nadřeli. Mariánskolázeňští basketbalisté odvedli maximálně možný výkon.
„Za předvedenou hru musím kluky pochválit. Makali až do poslední minuty. I přes výškovou převahu jsme domácím znepříjemňovali hru. Byly i chyby, ale celkově jsme zanechali dobrý dojem,“ pochválil své svěřence Gezo.
Body Slovanu: Štětka 20 (4 trojky), V. Petrák 12, Kříž 10 (1), Vávra 9 (1), F. Soukup 6 (2), Srnec 2, Adamec 2. T.H.: 10/9.

Meteor Praha 94
Slovan Mar. Lázně 64
po poločase 49:34

Ještě větší problémy se sestavou měl Slovan ve víkendovém zápase v Praze. Čtyři opory mu odjely s extraligovým týmem kouče Geza na zápas juniorů do Ostravy.
Utkání začali hosté velmi zakřiknutě a už ve třetí minutě prohrávali 13:0. Slovan trochu nakopla trojka Filipa Soukupa. Ta ale přišla až v sedmé minutě za stavu 18:0 pro Meteor.

Pak se hra trochu vyrovnala, ale pro celkový vývoj byl výsledek první čtvrtiny rozhodující (23:8). Když se ale Slovanu vyfauloval Kříž a Vávra, nemuseli se domácí už strachovat o výhru.
„Ve velmi komorní sestavě jsem neměli skoro žádné šance na vítězství. Pozitivem je, že se na hřišti objevili všichni, co do Prahy cestovali. Dobře si pod košem počínal Littman a možnost dostali i ještě nedávní starší žáci Hulena a Kolesnyk,“ dodala k utkání asistentka trenéra Martina Štětková.
Body Slovanu: Littman 14, V. Petrák 13 (1), F. Soukup 12 (4), Kříž 7 (1), Srnec 6, Pacinda 6, Vávra 6. T.H.: 17/6.

(Josef Milota)