Ke dvěma zápasům oblastního přeboru mladších minižáků zajížděli basketbalisté Slovanu Mariánské Lázně do Domažlic.
Původně se mělo hrát po jednom utkání na půdě každého ze soupeřů, ale po vzájemné dohodě se to stihlo v jeden den na stejném místě.
Mariánskolázeňští se museli vyrovnat s nepředpokládanou marodkou, a tak na Chodsko cestovali pouze s deseti hráči. V této věkové kategorii může každý hrát pouze dvě čtvrtiny.

Úkol byl tedy jasný, nikdo se nesmí vyfaulovat, neboť by nebyl nikdo ke střídání a dohrávalo by se ve čtyřech.
Minižáci Slovanu vstoupili do prvního utkání s velkou vervou a hned v úvodu si vypracovali až dvacetibodové vedení. Bohužel ale na úkor většího počtu faulů u Mariána Štětky a Dominka Horvátha, kteří pak nemohli bojovat naplno. Soupeř poté zkorigoval výsledek na rozdíl devíti bodů. Hlavní ale byla výhra.

Ve druhém utkání si hráči hostů vzali slova trenéra Romana Geza více k srdci. Faulů na jejich kontě ubylo a zlepšila i spolupráce v poli. Soupeře doslova převálcovali a otevřela se jim cesta do krajského finále. V něm se střetnou s favoritem celé soutěže – Lokomotivou Plzeň.
„Škoda, že jsem neměl k dispozici více hráčů,“ posteskl si kouč Gezo. „Citelně chyběl druhý rozehrávač Patrik Herbst. Všem, kteří nastoupili a makali bez vystřídání, vzdávám hold. Postup do finále je tou největší odměnou.“

Jiskra Domažlice 39
Slovan M. Lázně 48
po poločase 9:30

Střelci Slovanu: Lang 10, Bledý 10, Horváth 8, Pátek 7, Buchlovský 6, Štětka 2, Kubeš 2, Born 2, Sýkora 1. T.H.: 8/2

Jiskra Domažlice 22
Slovan M. Lázně 61
po poločase 10:39

Střelci Slovanu: Bledý 15, Horváth 10, Buchlovský 9, Born 7, Štětka 6, Lang 4, Sýkora 4, Jaksch 4, Kubeš 2. T.H.: 16/5.

(Josef Milota)